Про абсурдний розпорядок в армії

5 коментувати
Через потяг чи машину, через їдальню, через нас самих, ми вимушені прокидатись не о 6:30, а о 4:30, щоб встигнути на навчання на 8:00

У нас початок навчань - 8:00. Але для того, щоб потрапити туди, ми прокидаємося о 4:30. Ми вже звикли, і все добре. Але сьогодні я замислився, чому так? І зараз поясню, чому. 

Наші навчання - на полігоні. Дуже зручне і підготоване місце для наших навчань. Їхати на полігон 30 хвилин. 16 км. 

Можна б було піднятися о 6:30. Півгодини на підйом і отримання зброї, півгодини на сніданок і о 7:30 виїхати на полігон. Але так не виходить. Підйом о 4:30. 

По-іншому неможливо, бо:

⁃ Ми не можемо виїхати о 7:30. Бо якщо їхати потягом (у нас є гілка від бази до полігону), то він виїжджає в проміжку 6:30-7:00. І ніяк інакше. Чому - не знаю. 

⁃ Ми не можемо виїхати о 7:30. Бо якщо їхати машиною, то лише разом з начбоєм (людина, яка отримує боєприпаси на складі, везе їх на полігон і видає солдатам для стрільб). А йому треба заїхати на склади. І там він отримує їх десь годину. Тобто треба виїхати о 6:30, щоб встигнути на 8:00 на навчання. 

⁃ Ми не можемо виїхати о 7:30 окремою машиною, бо її немає.

Я перестав помічати подібні армійські парадокси. Ось що найгірше. І це я тільки рік в Десні

Ну добре, - скажете ви, - не можна виїхати о 7:30 - виїжджайте о 6:30. Але чому прокидатися о 4:30? Прокидайтеся о 5:30. Півгодини на підйом і отримання зброї, півгодини на сніданок. 

Ми не можемо прокинутись о 5:30, бо:

⁃ о 5:30 в їдальні починається "ранній сніданок". Який іноді трохи затягується через черги біля їдальні. Тобто приходимо ми о 5:30, а там стоїть чотири роти на вулиці і вже чекають, поки інші чотири роти, які вже всередині, звільнять всередині їдальні достатньо місця, щоб можна було стати в чергу на роздачу. Отже, ми не можемо прокинутись о 5:30. Нам треба прокидатись о 4:30. 

Але чому не можна прокинутись о 5-й? - спитаєте ви. - Хоч на півгодини пізніше. Вже легше. 

⁃ ми не можемо прокинутись о 5:00. Бо кожен починає чесати яйця, тягнути свій хвіст і волочитися у ванну, потім повільно одягатися (ну, повільно - це за армійськими мірками повільно, за мірками "збираюсь на роботу в офіс" - це швидко). І в результаті, поки ми помиємось, почистимо зуби, одягнемось, отримаємо зброю, перерахуємось, перекуримо, проходить оця година. 

І якщо, наприклад, сказати мужикам з поїзда чи в автопарку, чи у їдальні, чи нам самим - "давайте, організуйтесь, ми тоді зможемо на дві години довше спати і виспатись, а не ходити на навчаннях сонними, то всі по черзі скажуть: "Це не тільки через нас. Це і он - через них". І в результаті через потяг/машину, через їдальню, через нас самих, ми вимушені прокидатись не о 6:30, а о 4:30, щоб встигнути на навчання на 8:00 за 16 км від казарм. 

«Але чому військові цього не розуміють і не поміняють це все? - спитаєте ви і додасте: - це ж очевидно». 

То я вам відповім. На абсурдність цього підйому о 4:30 мені звернули увагу інструктори з тактичної медицини, які приїхали вчора вчити наших курсантів. (Якщо що, то вони встали пізніше і встигли на 8:00)

Я перестав помічати подібні армійські парадокси. Ось що найгірше. І це я тільки рік в Десні. А ті, хто давно, вони до цього звикли. Не всі, звичайно. Але багато. Вони звикли, пристосувалися і відвикли від того, що може бути не через дупу. Оце найгірше. 

Про що це я? Ага, "таймінг"! Тут такого поняття немає.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.