Я отримав позивний

2 коментувати
Сьогодні я отримав позивний "Деталька", а тренування на полігоні закінчилися розбитою бровою

(попередні дні читайте тут)

День п’ятдесят сьомий

4:30 - підйом. Отримання зброї. Сьогодні нам видали новесенькі АКС і ПМ. АКС - це автомат Калашникова складний - такий, в якого приклад складається. ПМ - пістолет Макарова. Ну, новеньким АКС важко назвати. Швидше "не користованим", бо він 86-го року, але ним ще не користувались. Приємно, я вам скажу, тримати в руках зброю, якою ще не стріляли. Вся в маслі. Будемо її пристрілювати.

Коли йшли на сніданок, я і ще один наш лишились на охороні зброї, поки решта група пішла їсти. Вирішив витягти пістолет і спробувати "похолостити". І його заклинило. Відтягнув. Поки повернув його у попередню позицію, чомусь відпав запобіжник. А потім ще й деталька, назви якої я не знав. Пошукав її на асфальті, підняв. Зрозумів, я не знаю, ні звідки воно випало, ні як це все запхати в пістолет. Поклав детальки у кишеню, пістолет - у кобуру, далі чекав прапорщика.

Підійшов до нього з цією проблемою в потязі. Прийшов, сказав, що є "проблемка" і показав у жмені детальки. Зрозуміло, що всі з мене похіхікали. Прапорщик сказав, що сьогодні мій позивний «Детальк»а. Взяв пістолет і поставив все на свої місця. Друга деталька виявилась бійком.

Якщо хтось із вас думає, що у АК чи ПМ є віддача, то я вам скажу - немає. Віддача є у СВД

На полігон ми йшли і охороняли те, що снайпери несли в кофрах. Я не можу сказати, що саме їм дали, щоб вони спробували постріляти. І фото цих "штук" мене також попросили не показувати. Ну, отже, охороняли ми їх дорогою на полігон.

Коли ми прибули на полігон, я пішов складати іспити. Інженерна справа, тактична медицина, кидання навчальної гранати, топогеодезика, стрільба з АК, знання конструкції АК. Робота з АК вхолосту. Склав на четвірку.

Також сьогодні снайпери дали мені постріляти з СВД. Відстань 375 м. Минулого разу я стріляв з 200 м. Перша спроба - прицілився, постріл, і віддача приганяє оптику мені просто в брову. В брову! Це десь таке відчуття, ніби я розбігся і з розгону вдарився бровою у одвірок. Якщо хтось із вас думає, що у АК чи ПМ є віддача, то я вам скажу - немає. Це вони до вас ластяться. Віддача є лише у СВД. Ну, ще у РПГ.

Коротше, погано притиснув приклад до плеча. Відповідно, у гвинтівки з'явилось місце куди відійти назад, і вона би пішла ще далі, якби не моя брова. Снайпери сказали, що от мене і посвячено. Само собою зрозуміло, що ні у яку мішень я не вцілив.

Друга спроба. Другий номер (інший снайпер) мені каже цілитись в нижній правий кут. Цілюсь, а сам намагаюсь якось так примружити око, щоб брова кудись відійшла з лінії ймовірного руху прицілу. Теж не влучив. Другий номер каже, що куля прилетіла нижче.

Третя спроба. Другий номер каже цілитись трохи вище. Цілюсь. Оптики ще трохи боюсь. Але сам собі приговорюю "ти вже притулив приклад до плеча! Оптика до брови не дістане! Заспокойся!" Тисну курок. І цього разу звучить звук, як куля б'ється об метал мішені. Ура!

Йдемо, док мені заклеює брову. Тепер ходжу з білою "фарою" на брові. Сидимо перед вогнищем. Чекаємо на вечерю. Поділилися на групи для чергування вночі. Нам є що охороняти - приїхало повно будматеріалів.

Текст публікується з дозволу автора.

Продовження щоденника Майкла Щура буде опубліковано в розділі «Погляди». Слідкуйте за оновленнями

Більше точок зору тут

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.