Армійська їдальня, БТР і прибирання в казармі

5 коментувати
Останні три дні були присвячені тренуванням і обговоренням харчування в армії

(попередні дні читайте тут)

День шістнадцятий

6:00 – Підйом. Сніданок. Контрольна порція - з салатом. Реальна - без. Не знаю, чому нам не вистачило.

Вчора, коли ми були на полігоні, нам також дечого не вистачило. Вчора моя вечеря складалась з булки і чаю. А були такі, що і взагалі нічого не їли. Бо не вистачило. Я не розумію, як так могло статись. Хто недорахував - незрозуміло.

Після сніданку - тактичні навчання. Там було всяке. Мене попросили не сильно точно описувати, що саме ми тут вчимо. Тому вибачте, якщо у вас буде більше питань, ніж відповідей. Сиділи на БТРі, злазили з БТРу. Говорили про мінувально-розмінувальну справу.

Ще була розминка. Може для когось це і розминка, а для мене - ледь не важка атлетика. М'яка м'язи на ногах досі гудуть. Але думаю, що звикну. Повзання, перебігання, перекочування. Болять п'яти. Нічо ніде не натер, просто болить шкіра під п'ятдесят ятами. Якось дивно.

Від спеки рятує вода в алюмінієвій флязі. Правда, вона закінчується до 12-ї. Але до того не звертаєш ніякої уваги на те, що вода віддає алюмінієм, і що у воду інколи потрапляють шматки алюмінію. Бо корок з цього ж матеріалу - закручуєш-відкручуєш, алюміній третя про алюміній, і його шматочки падають у флягу. Альо коли хочеш пити - все рівно.

Після обіду - відпочинок. Трохи можна поспати. Шикування рот. Вишикували і розпустили.

Вечеря. Після вечері знову шикування рот. Вишикували, заспівали гімн, розпустили. Це схоже на якусь репетицію. Йдемо ротою до казарми. Тут оголошують чергових на завтра. Я - серед них. Днювальний. Тре почитати його обов'язки.

Рік тому Десна була майже вся забита дошками і непридатна для навчання

День сімнадцятий

Все йде більш-менш звично. Підйом, сніданок, тактичні навчання, обід, прийом чергування, вечеря, чергування. Кашель майже минувши. Нежить - також. Ходів сьогодні на спортмайданчик до обіду. Гудуть м'яка зв'язку. І болять ноги після вчорашньої "розминки". Я підозрюю одну вправу. Розповім вам. Присідаєте, рахуючи до десяти. На кожен рахунок присідаєте на трошки. Так, щоб на 10 ві сиділи повністю. А потім так само встаєте. Пауза між присіданнями - 2-3 секунди. Раз - трохи присіли, дві секунди, два - ще трохи, дві секунди, три - ще трохи, і так до десяти.

Вечеря і обід - все ок. Дзвонили з міністерства по вчорашньому посту, що щось не додали. Намагаються дізнатись де був прокол, щоб більше не було.

Ми заступили на чергування. Інструктаж на плацу. Бачили багнет-ножі. Чергуємо.

Їдальня. Зустрічався з пані Лідією, головним у їдальні. Також з керівником підприємства, яке виграло тендер на годування солдатів. Їх компанія годує не лиш Десну.

Отже, загальні проблеми: За їх словами, вони змушені укладати короткострокові угоди про годування. Крайня - з 1.08 по 15.09. Причому смороду солдатів годують, а угода досі не підписана. Чийого підпису не вистачає, не знаю. Отже, за їх словами, вони солдатів годують за свій рахунок. Якщо прикинути, що на добу солдатів їсть на (грубо кажучи) 30 грн, 1000 солдатів - 30 тисяч грн. І це лише на добу. З 1.08 вони нагодували солдатів на нехілу суму. А солдатів тут більше, ніж 1000. Набагато більше. Підписати угоду обіцяють 18-го серпня.

Другий момент - на догоду харчування тре переукладати кожні півтора місяці. Я не бізнесмен, але мені здається, що це трохи незручні умови. Керівник компанії каже, що якби на рік, то можна було б планувати витрати і, наприклад, закупити нову кухонну техніку. Наприклад, для миття посуд, варіння борщу, чи хоча б придбати більшу сковорідку. Далі. Їдальня розрахована на 1,5 тис людей. Годується там більше (частково це також було причиною черги).

Про якість їжі. Чому немає овочів і фруктів? За словами представників їдальні, у них є наказ не подавати сирі продукти. Тільки ті, що пройшли термообробку або консервовані. Нічого сірого.

Чому їжа виглядає несмачно? Від скажеш "армійська їжа", і все про їжу стає зрозуміло. Це коли несмачне на вигляд і інколи на смак. Спитав про це у представників компанії-годувальниці. Кажуть, що одомашнити її можна. Але тре дещо зробити. Перед тим, як я скажу, що треба зробити, я опишу схему, як формується меню. Є меню. Його, якщо я все правильно зрозумів, формують дивізія спільно з компанією-годувальницею. Але є момент, про який мало-хто знає - побажання щодо меню може надавати особовий склад. Умовно - захотіли вареників, котлет і пюре, зібрались разом, домовились, що додати, написали спільно в дивізію, і в меню додається одомашнений пункт.

Отака схема. Але вона натикається на реалії. Їдальня - перевантажена і вони ледве встигають варити каші. А, наприклад, насмажити котлет на всіх солдатів не встигнуть точно, бо пателень не вистачає. А купити нові не можуть, бо нема змісту купувати щось нове, бо у них нема впевненості, що через півтора місяці з ними укладуть угоду. Але є надія. Обіцяють десь з вересня запустити нову їдальню. У ній зараз ремонт. А чому ремонт? Бо рік тому Десна була майже вся забита дошками і непридатна для навчання. А зара потроху вичухують її.

Тобто все не ідеально. Може, навіть не добре. Але точно не погано. У військових все так само, як і у вас, шановні читачі, у містах/селах/хатах. Тому перед тим, як кричати "всьо погано", "армія гівно", "зрада", поприбирайте "гівно" у себе в містах. Набридли всепропальщики.

День вісімнадцятий

6:00. Ліг спати. Вся ніч минула в наряді. Ліг на ліжко і навіть не роззувався, бо про 7-й підйом. Альо попросився поспати до 8-ї. Мені підмінили хлопці з поряд. Потім почались буденні клопоти. Хтось - у санчастину, хтось - на КПП, бо до нього приїхали.

А потім - прибирання. Я вирішив відчистити умивальники від "100-літнього нальоту". Купивши порошок, ганчірку - дві години роботи - вуаля. Вони знову білі. Реально білі. Тепер у нашої роті (можу побитись об заклад з будь-кім на кавун) найчистіші умивальники в Десні! Потім - прибирання всього іншого в казармі. Виносили сміття.

Коли здали вбрання, то впавши на ліжко з таким полегшенням! Нарешті роззувся. Вперше за добу. Ви собі не уявляєте, яке це було задоволення роззутись.

Текст публікується з дозволу автора.

Продовження щоденника Майкла Щура буде опубліковано в розділі «Погляди». Слідкуйте за оновленнями

Оригінал

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.