Настав час припинити податкові війни

2 коментувати
Спроби ухвалити альтернативну податкову реформу без врахування потреб відновлення макроекономічної стабільності можуть призвести до суттєвої дестабілізації економіки та фінансової системи

Підготовка плану державних фінансів є прерогативою Міністерства фінансів. Головне завдання Мінфіну – знаходження прийнятного та реалістичного балансу між доходами та видатками з урахуванням численних інтересів населення та бізнесу. Парламент має конституційне право затверджувати план державних фінансів. Проте це має відбуватися за передбаченою законом процедурою – у рамках розгляду внесеного урядом проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік». Тоді у сесійній залі можна буде дискутувати не тільки про ставки податків, а й про скорочення видатків і адекватний баланс державних фінансів, що є дуже важливим для виходу України з фінансово-економічної кризи.

Нинішня спроба парламенту суттєво скоротити доходи бюджету, абсолютно ігноруючи баланс між доходами та видатками, формує загрози для економіки України. Ми вже бачимо першу реакцію валютного ринку на цю ситуацію, що загрожує припиненням зовнішньої фінансової допомоги Україні та зупинкою тенденції з відновлення золотовалютних резервів. Банківська спільнота дуже стурбована цією загрозою для стабільності фінансово-економічної ситуації в Україні.

Не можна просувати зміни у податковій системі з головним аргументом “нижчі ставки ліпші та подобаються платникам податків”. Адже таким чином ці пропозиції можна довести до абсурду повного скасування податків і руйнування державних фінансів взагалі. Не потрібно влаштовувати “війну податкових реформ”, а налагодити реальну конструктивну дискусію щодо змін податкової системи на краще.

Україна суттєво відстає від графіка реформ та співпраці з МВФ 

Вважаю, що запропонований підхід до реформування податкової системи України заслуговує на увагу. Наведена у реформі концепція змін податкового законодавства може бути перспективною для України за умов запровадження законів, спрямованих на попередження  корупційних схем, а також реформування Державної фіскальної служби України. Але оскільки зазначені передумови наразі відсутні, запровадження парламентських пропозицій шодо реформи є завчасним та не призведе до анонсованих результатів. Що більше, нові запропоновані норми податкового законодавства потребують значних доопрацювань з метою їх ефективного та реального застосування суб’єктами господарської  діяльності, про що було наголошено фахівцями профільного комітету НАБУ на зустрічі з представниками робочої групи – розробниками цієї реформи.

Україна суттєво відстає від графіка реформ та співпраці з МВФ та іншими фінансовими організаціями. Великою мірою це відбувається через брак ефективного та своєчасного законодавчого забезпечення змін в Україні/ Тому хочу закликати припинити політичні ігри навколо бюджету та перейти до конструктивної роботи, що забезпечуватиме сталий економічний розвиток України. Вже втрачено неприпустимо багато часу.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Роман Шпек
Роман Шпек

Екс-міністр економіки України, голова Ради Незалежної асоціації банків України, старший радник Альфа-банку

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.