Росію вразив вірус руйнування країни

13 коментувати
Ті військовослужбовці, яких вже відправили і ще відправлять у Сирію, загинули і будуть гинути не за Росію і навіть не за Сирію, а особисто за Володимира Путіна і його телерейтинг

30 вересня 2015 року Росія вступила в нову війну. Повною мірою значення цієї події проясниться пізніше, і цей день будуть згадувати в підручниках історії не тільки для вищих навчальних закладів, а й для школярів. Тому що він зіграє велику і трагічну роль в історії нашої країни.

Поки ж офіційно оголошено, що президент Сирії Башар Асад звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням про військову допомогу, Володимир Путін негайно звернувся до Ради Федерації із запитом на використання Збройних Сил Росії за межами Росії, Рада Федерації негайно цей запит задовольнила, і військові дії негайно почалися. Фактично до того часу російські військовослужбовці вже перебували в Сирії.

До того, як написати про наслідки цього рішенні, як ті вже настали, так і про майбутні, скажу саме, на мій погляд, важливо для громадян Росії: Рада Федерації (Палата регіонів) запит Путіна на використання Збройних Сил у Сирії задовольнив од-но-стай-но.

Тобто ні один, прости, Господи, сенатор, який представляє в цьому органі влади російські регіони (по дві штуки від кожного), не виступив проти. Всі злилися в екстазі великодержавного захвату. Ні один "член Верхньої палати" не засумнівався у необхідності кинути в топку далекої війни життя російських військовослужбовців і мільярди бюджетних рублів. Жоден з цих високопоставлених марнотратників народних грошей, які одержують заробітну плату з коштів платників податків не поставив просте природне запитання: навіщо?

Це навіть не ганьба, це свідчення повного виродження держави

Для мене як громадянина Росії ця ганебна одностайність – найбільш трагічне свідчення повної моральної катастрофи, що спіткала російську державну владу. Між цими людьми і народом – не просто прірва. Ці люди глибоко, органічно чужі народові, ворожі йому, його інтересам, до кожного слова в назві цього владного органу можна додати частку "не": НеРада НеФедерації і так далі.

У нападі вірнопідданого маразму сенатори, які не знали досі нічого про стан справ в Сирії, глибокодумно згадують, що на якихось тусовках рядові сирійці нібито скаржилися їм на Ісламську державу: немає їм життя від неї, ось Басар Ашад – так, свійх хлопець. Це навіть не ганьба, це свідчення повного виродження держави. Держава стала антинародноц в наповнішому розумінні цього слова.

Попросили кинути народні життя в пащу мінотавра? Немає проблем, це ж чужі життя, баби ще народять, ми їм спочатку допомогу на поховання дамо, а потім материнський капітал. Тим, хто ще зможе народжувати. І зарплату в Раді Федерації не затримують, чого переживати за кинуті в топку війни народні мільярди?

Я би сформував з цих членів СФ ФС РФ окремий батальйон і відправив до Сирії першим. В повному складі. Але щоб ця гоп-компанія до прийняття рішення знала про те, що в повному складі стане цим першим батальйоном. І нікому з них не дадуть звільнення "за сукупністю заслуг перед Батьківщиною", "за станом здоров'я" і "за тяжкого становища сім'ї". Вони повинні знати, що підуть всі, до єдиного.

Я подивлюсь тоді на їх патріотичне голосування.

Список членів Ради Федерації на день прийняття цього рішення відомий поіменно, заховати його не вийде, а забути ми не дамо.

Тепер коротко про політичні наслідки цього рішення.

Володимир Путін вирішив таким чином відвернути увагу від подій в Україні, вирішив "заслужити прощення" за Крим, Донбас і ДНР/ЛНР в одному кривавому флаконі. Не вийде. Це не ситуація торгу: ви забуваєте про Україну, ми кидаємо годувати ДНР/ЛНР, знову мир-дружба-жуйка-Європа-наші люди в Ніцці і Парижі. Такий торг ніхто вести з Володимиром Путіним не буде. Європейськими державами керують різні люди, там багато циніків. Але не до такої міри.

Володимир Путін примудрився цим рішенням вступити в конфронтацію одночасно з Саудівською Аравією, Туреччиною та Ізраїлем. Важко було придумати рішення, щоб роздратувати три стовпи Близького Сходу відразу. Але Путін впорався з цим завданням. Ціни на нафту, які в істотній мірі контролюються Саудівською Аравією, скоро дадуть відповідь на це рішення. Відповісти Саудівської Аравії Володимир Путін не зможе. Просто тому, що відповісти буде нічим.

Володимир Путін вирішив допомогти не боротьбі з Ісламською державою, він вирішив врятувати Башара Асада – свого партнера, політичного смертника, з крісла якого в Гаазі вже стирають пил і чекають на його приїзд. Якщо доживе, звичайно. Репутація союзника Башара Асада – тільки цієї слави Росії не вистачало в світі для повного формування образу.

Володимир Путін вирішив сказати світовим лідерам: дивіться, як треба діяти, зараз я покажу вам, як роблять великі справи з позиції сили. Але перші російські бомби влучили не в місця дислокації підрозділів армії Ісламської держави, а в місця дислокації супротивників Башара Асада. Жертвами стали не тільки озброєні люди, але мирні жителі. Сирія цього не забуде. І не тільки Сирія.

Володимир Путін втрутився у "суперечку ісламських племен між собою", не прорахувавши наслідки цього втручання. США, НАТО не полізли на цю розпечену сковорідку, обмежившись політичними і економічними заходами, а Володимир Путін поліз. Ніхто не підказав йому, що у відповідь на ці дії війна може прийти в Росію?

Ніхто не підказав. Тому що, судячи з усього, підказувати такі речі Володимиру Путіну вже нікому: його найближче оточення, що впливає на прийняття найважливіших рішень, зараз являє собою гримучу суміш з інтелектуальних аферистів і політичних пройдисвітів. Вони непогано годуються за бюджетний рахунок. І дають Володимиру Путіну приємні для його вух вбивчі (для Росії – самогубні) поради. Він слухає їх.

Ті військовослужбовці, кого вже відправили і ще відправлять у Сирію, загинули і будуть гинути не за Росію і навіть не за Сирію – вони загинули і будуть гинути особисто за Володимира Путіна, за його телевізійний рейтинг, його владу, довічне продовження його правління.

Це не просто дорога – це неприпустима ціна.

Судячи з усього, вірус руйнування країни надзвичайно глибоко вразив вищі влади Росії. Всі ключові рішення, які вони приймають зараз, йдуть на шкоду Росії, ведуть до зубожіння і знищення народу, наближають розпад Російської держави.

Неможливо не згадати зараз про введення радянських військ в Афганістан: з чого почалося, у що вилилося і чим закінчилося.

У підсумку після Афганістану: десятки тисяч загиблих і поранених, виснаження ресурсів, міжнародна ізоляція, розпад радянської держави. З моменту введення військ в Афганістан до моменту розпаду СРСР минуло 12 років. Війська вивели, коли військова операція завершилася повним крахом. Але виведення військ не врятував від краху держави.

Якийсь час увагу користувачів російського зомбоящика буде залучено до Сирії. Хтось навіть буде вірити тій маячні, яка ллється з телеекранів. Не дуже довго. Дуже швидко цю брехню замінить груба правда життя. Цинкові труни. Похорон. Спогади товаришів по службі.  Деталі, від яких холоне кров. Усвідомлення як протверезіння.

І це, саме підле: "Я вас туди не посилав!" Як вінець ставлення держави до людини.

Скотство Афганської війни повториться. Воно навіть зросте, тому що персональний якісний склад російської влади зараз набагато гірший, ніж в 1980-х роках. На таких засадах нічого доброго не побудуєш.

А 130 членів Ради Федерації, коли у кожного з них особисто запитають: "Ти навіщо голосував за цю війну?" – буде лепетати щось непотрібне про "звернення президента", "ми нічого не знали» і «що ми могли зробити?".

"Це не ми".

Ви могли зупинити війну, ви могли зберегти життя людей, але ви виявилися боягузами і негідниками.

Ви вирішили пожертвувати народом навіть не заради чогось, а просто тому, що прийшов начальник і сказав вам: я хочу ці життя. І ви віддали йому життя людей, боягузи і негідники.

Радянські війська в Афганістані боягузливо називали "обмеженим військовим контингентом", щоб приховати масштаб військових дій, що відбувалися. Сьогодні в Росії органи державної влади – це свого роду обмежений військовий контингент по боротьбі з народом.

Він буде виведений з Росії, цей обмежений ворожий контингент. Він капітулює перед народом, добровільно чи з примусу.

Дуже важливо, щоб суд над ним був не в Гаазі, а в Росії.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.