Побачити Париж. Реакція на теракти розділила росіян

9 коментувати
Побачити Париж. Реакція на теракти розділила росіян
Терористичні акти у Франції знову поставили перед Росією питання про родову єдність з Європою

Терористична атака на Париж, що відбулася в ніч з 13 на 14 листопада, стала іспитом для всіх. Простим і зрозумілим за змістом іспитом на людяність. Париж - одне з найбільш відкритих міст світу. Відкритість і доброзичливість - стиль Парижа. Париж - одне з тих міст, які визначають стиль всієї Європи. Атака на Париж - це атака не тільки на Францію, це атака на всю Європу. По суті це атака на саму європейську цивілізацію і культуру. Реакція на терор в Парижі поділила людей на цивілізацію і варварів, людей світу і вбивць, виправдовувачів вбивць. Офіційна Росія і російське суспільство теж виявилися перед цим вибором. Не можна сказати, на жаль, що всі пройшли цей іспит гідно.

Ось уже кілька років Європа, Америка і по суті весь живий різноманітний світ демократичних держав подається російською державою російському суспільству як світ ворожий. У потоках інформаційного бруду і брехні Європа постає перед споживачем російської пропаганди мало не як тупикова гілка цивілізації, Содом і Гоморра, найлютіший ворог Росії, загроза її безпеці. Все це змішується з параноїдальним антиамериканізмом уряду, і в підсумку ворогом постає вся західна, європейська, християнська в основі своїй цивілізація.

Формування образу зовнішнього (а слідом за ним і внутрішнього) ворога, плекання в народі синдрому «обложеної фортеці» стало знаковою ознакою всіх авторитарних і диктаторських режимів, які виробляють несвободу як умову своєї політичної життєздатності та ненависть до чужого, іншого, в першу чергу вільного як постійний психологічний стан суспільства.

За ким дзвонять, за ким плачуть дзвони Нотр-Дам де Парі? За всіма європейцями. За кожним з нас

На такому синдромі трималися Німеччина часів Гітлера, СРСР часів Сталіна, атмосфера такого синдрому згущується і в сучасній Росії.

У чому причина цієї ненависті російської влади до Європи та Америки? Причина проста: Європа і Америка являють собою змістовну альтернативу сучасній російській державі. Там є демократія і вільні чесні вибори, в Росії - немає. Там є незалежний суд, в Росії - немає. Там захищені власність та економічні права громадянина, в Росії - ні. Там старість шанована і забезпечена, в Росії - ні. Там засоби масової інформації незалежні і діє свобода слова, в Росії - ні. Там - різноманітність думок, в Росії - прагнення до повної політичної монополії. Там держава існує для людини, в Росії - людина для держави. Як річ, як частина державної власності, як кріпосний раб.

Західна політична альтернатива смертельно небезпечна для російської влади, так як при одній лише думці про обов'язкову демократичну змінюваність влади, про пріоритет прав і свобод людини і громадянина вони записують у вороги держави всіх прихильників цих європейських політичних постулатів.

Люди у всіх країнах світу однакові. Державні системи та системи культурних цінностей відрізняються, вони формують людину.

Російська держава сформувала людей, які публічно зраділи трагедії в Парижі, жахливій загибелі невинних людей. Ці люди визнали те, що трапилося у Франції - проявом справедливості і не посоромилися поділитися цією варварською радістю з оточуючими. Ці люди зневажають Європу і її цінності, вони солідаризувалися з терористами, їх звірячою жорстокістю. Солідаризувалися з варварами.

Цих людей повністю влаштовує закупорена зсередини країна, падаюча в прірву середньовіччя.

Російська держава цих людей не засудила. Воно їм рада. Це - її політичні діти.

Ця публіка - особливе досягнення російської влади епохи Володимира Путіна. Вона - їх поживна середа, роками виховане оточення. У цьому складі - нашестя, мгерівці та інші хунвейбіни, вирощені в сповнених отруйної ненависті колбах біля озера Селігер, любителі натикати на кілки макети голів політичних супротивників. Від макетів голів до відрізаних голів - дуже близько.

Поява цієї публіки не є дивною в країні, яка офіційно (на рівні Міністерства закордонних справ) заперечує, що ХАМАС та Хізбаллах є терористичними організаціями, підтримує з головорізами з цих бандформувань відносини співпраці і взаємодопомоги, накладає вето на резолюції Радбезу ООН про їх засудження.

Поява цієї публіки не є дивною в країні, в якій глава адміністрації президента офіційно заявляє на форумі в Санкт-Петербурзі, що світові стандарти по боротьбі з корупцією не підходять для Росії, а громадянських активістів, які виступають проти російської корупції, поліція заарештовує і б'є біля дверей цього форуму за поширення матеріалів про корупцію в Росії.

Вихідці з цієї публіки стають депутатами і пропонують заборонити кошти електронної комунікації тільки за те, що ними можуть користуватися терористи.

Вихідці з цієї публіки мріють про нову залізну завісу і пропонують заборонити вільний виїзд з країни. Не для себе - для більшості народу.

Вихідці з цієї публіки стають губернаторами і замовляють звірячі побиття журналістів, фактично - замах на вбивство.

Вихідці з цієї публіки стають шахраями і злодіями на будь-якій державній посаді, яку б вони не займали, бо це і є єдина мета їх «державної служби» - брехати і красти.

Вихідці з цієї публіки завжди готові виправдати будь-яку брехню і насильство, неоголошені війни і таємні похорони, будь-які державні заборони і бар'єри.

Вихідці з цієї публіки приватизували державу і користуються нею, як особистою служницею, гвалтують суспільство, залишаючи на кожному кроці після себе кров, сльози і бруд.

Ненависть цих людей до Європи та Америки абсолютно зрозуміла.

Те, що вони хочуть зробити з Росії, теж зрозуміло, їм потрібна нова імперія зла, осередок зброї, ненависті і безправ'я.

У них покищо виходить, потрібно визнати.

При цьому вся їхня діяльність суперечить самій європейській природі Росії. Росія - це Європа. Невід'ємна частина європейської цивілізації. Вся російська культура, починаючи з усної народної творчості і завершуючи найвищими досягненнями літератури, музики, живопису, архітектури, - це європейська культура. В основі цієї культури - християнство, до якої б гілки воно не належало.

Жителям Пскова і всієї Росії корисно пам'ятати, що княгиня Ольга після свого хрещення у Візантії в 957 році (її християнське ім'я - Олена, а Ольга - ім'я язичницьке) в 959 році послала місію в Регенсбург, тодішню резиденцію короля Отто Першого, для налагодження зв'язків з Заходом. Ольга просила направити єпископа і декількох священиків чернечих орденів для християнської місіонерської діяльності серед своїх підданих, сподіваючись таким чином хрестити Русь.

Місія насилу добралася до Києва, де застала сина Ольги (Олени) князя Святослава, який прийняв владу і який відмовився від ініціативи своєї матері і відправив християнську місію назад в Німеччину. Тим не менш, хрестив Русь за християнським візантійським укладом молодший син Святослава, онук Ольги (Олени) Володимир.

Вся російська державність, починаючи з раннього Середньовіччя, - це європейська державність. І Рюриковичі, і Романови - це європейські царські (імператорські) будинки.

Пушкін, Достоєвський, Гоголь, Толстой, Чехов, Бунін, Блок, Цвєтаєва, Пастернак - це європейські письменники. Глінка, Чайковський, Прокоф'єв, Рахманінов, Римський-Корсаков, Мусоргський, Шостакович - це європейські композитори.

Російська мова - це мова європейської культури.

Європейська державна і культурна традиція в Росії були перервані більшовицьким переворотом 1917 року. Наприкінці ХХ століття відбулася спроба політичного і культурного повернення Росії до Європи. На наших очах ця спроба завершується загальнонаціональною культурною катастрофою: антиєвропейці, які захопили владу в Росії, тягнуть країну за межі європейської цивілізації - в політичний і культурний провал.

Світ у XXI столітті вже окреслив свої основні геополітичні та культурні осі. Є три центру цивілізації, три центри тяжіння: Європа, Америка і Китай. Інших немає, і не буде.

Європа і Америка побудували політичну культуру на основі християнської культури. Китай будує її на основі конфуціанства.

Поява агресивного, смертоносного ісламу - це загроза усім трьом цивілізаціям.

Спроби Росії загравати то з мовчки очікуючим свого часу Китаєм, то з божевільними з числа ісламських радикалів відображають позамежний рівень культурної безграмотності і політичного божевілля її нинішніх керівників. Росія поза Європою - це смертельна для Росії афера.

Росія - це Європа. Бути сильною і вільною країною Росія зможе тільки як невід'ємна і значна частина Європи.

Шлях Росії від Європи - це шлях до політичної та культурної загибелі, культурного та політичного рабству, шлях загальнонаціональної катастрофи.

Поза Європою Росії немає.

Росія - європеєць. Біль Європи, кров і сльози Європи, дух Європи - це біль, кров і сльози Росії.

Дух Європи здатний відродити Росію.

За ким дзвонять, за ким плачуть дзвони Нотр-Дам де Парі? За всіма європейцями. За кожним з нас.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.