Дика картина російської держави

2 коментувати
Влада вважає, що це не наша з вами справа і не наше з вами право – знати, що вони там накоїли, накрали, кого побили або вбили

Про злочинні схеми, начебто організовані членами сім'ї генпрокурора РФ Юрія Чайки, про організоване ними виведення коштів за кордон, про швейцарське резидентство, про зв'язки родичів та підлеглих генпрокурора з криміналом після 1 грудня знову повідомили багато газет, інформаційні агентства, сайти, приватні радіостанції і телеканали. Вже протягом першої доби інформацію отримали мільйони людей.

У Фонді боротьби з корупцією впевнені, що фактів достатньо для порушення десятків кримінальних справ, проведення перевірок і відставки керівництва Генеральної прокуратури Росії у повному складі.

При цьому в ФБК повідомили, що людям, яким набридла «ця мафія», і які погодилися розповісти фонду про кримінальні зв'язки синів генпрокурора, надходили погрози.

Коли майже спливала перша доба з моменту публікації, побачивши масштаб громадського резонансу, адміністрація президента була змушена відреагувати. Але як! «Голос президента», його прес-секретар Дмитро Пєсков прокоментував для агентства ТАСС викривальні матеріали трьома словами з комою: «Ні, не бачили».

Це була неправда, як з'ясувалося протягом декількох днів.

Але за неправду з адміністрації президента не звільняють. Ось за правду – можуть, а за якісно сказану неправду можуть хіба що премію виписати.

Генпрокуратура в першу добу нічого не коментувала.

Депутати представляють в парламенті Росії не народ, а таких, як Чайка

День потому, відповідаючи на питання журналістів про те, чи ознайомилися нарешті в адміністрації президента з доповіддю ФБК, Дмитро Пєсков сказав: «Ні, не встигли (ознайомитися)». Прес-секретар Володимира Путіна послався на «сильну заклопотаність кремлівських чиновників підготовкою Послання президента Федеральним Зборам», яке глава держави виголосив 3 грудня. «Все-таки пріоритетним для нас є тема підготовки Послання», – заявив Пєсков.

Журналісти з сумною іронією помітили, що, таким чином, хоча теми Послання завжди залишаються загадкою до самого моменту виступу президента, ще до проголошення Послання можна було зробити висновок: теми корупції та зрощення влади з криміналом не стануть у посланні основними. Інакше документи, оприлюднені у фільмі-викритті про сім'ю Чайки, стали б гарною ілюстрацією того, що в Кремлі не тільки знають про проблему, але і намагаються з нею боротися насправді.

Генпрокурор Юрій Чайка через дві доби все-таки відреагував на розслідування ФБК: «Для мене очевидно, що це замовлення, виконане явно не коштом виконавців. Великі гроші! Викладені відомості мають свідомо брехливий характер і не мають під собою ніякого ґрунту», – оголосив він, відповідаючи на питання журналістів після урочистого заходу, присвяченого Дню юриста.

Генпрокурор також зазначив, що знає, хто за цим стоїть: «Мені абсолютно зрозуміло, хто і що за цим стоїть. Думаю, найближчим часом я озвучу», – пообіцяв він (цитата з ТАСС).

За символічним збігом подій, заходи на честь Дня юриста відбулися в будівлі Генпрокуратури, де Чайка нагородив 13 підлеглих відзнаками «За вірність закону» і виголосив урочисту промову, в якій заявив, що на прокурорів покладено найважливіші завдання щодо забезпечення верховенства закону, захисту прав і свобод громадян, а також інтересів держави».

У відповідь на заяви Чайки-старшого 4 грудня Фонд боротьби з корупцією подав позов про захист честі і гідності в Пресненський районний суд Москви до генерального прокурора Росії Юрія Чайки. «Генеральний прокурор заявив, що розслідування ФБК «Чайка» є брехливим. Нехай спробує довести в суді, що це розслідування є брехнею», – заявив юрист фонду Іван Жданов. «Якщо він не доведе, що розслідування є брехливим, тоді брехуном є він», – сказав Жданов.

Цитуючи заяву генпрокурора, що прозвучала раніше, Олексій Навальний зазначає: «Запросимо його і попросимо показати в нашому розслідуванні місце, де «замовлення», «свідомо брехливий характер». Пояснити, хто заплатив «великі гроші». «І, звичайно, у Ю.Я. Чайки буде відмінна можливість «озвучити, хто і що за цим стоїть», – додав керівник ФБК.

Позов ФБК вже знаходиться в суді, між тим позовів Юрія Чайки, його родичів та інших фігурантів справи на цей момент у судах немає.

Питання про матеріали розслідування спробували порушити у Державній Думі. Депутат фракції КПРФ Володимир Бессонов 2 грудня на пленарному засіданні запропонував запросити генпрокурора на позачерговій урядовий годину, але потім лідер комуністів Геннадій Зюганов заявив, що в цьому немає потреби. Опозиція, одначе.

Голова комітету з регламенту Віктор Пінський («Єдина Росія») висловився для «Ведомостей»: «Сумніваюся, що ми встигнемо його викликати, всі урядові години розписані, і не викликати якогось міністра, а запросити Чайку було б неправильно».

І не викликали Чайку. Ці депутати представляють в парламенті Росії не народ, а таких, як Чайка.

Член комітету Держдуми з безпеки і протидії корупції Анатолій Виборний («Єдина Росія») не побачив у розслідуванні ФБК приводу для парламентського розслідування: «Якщо там є конфлікт інтересів або інше порушення антикорупційного законодавства, то цим повинні займатися відповідні підрозділи, які займаються протидією корупції», – відсторонено заявив він телеканалу «Дождь».

Боротьба з корупцією повинна відбуватися в межах чинного законодавства, в іншому разі «кожен громадянин буде дізнавачем, слідчим, прокурором або суддею», що неприпустимо, вважає Виборний.

Співголова Центрального штабу Загальноросійського народного фронту, депутат Держдуми Ольга Тимофєєва, коментуючи розслідування ФБК, відважно зазначила, що ОНФ працює «тільки в межах свого порядку денного», зокрема, з питаннями держзакупівель і бюджету.

Інший співголова Центрального штабу ЗНФ, Олександр Бречалов, висловив думку, що «раз розслідування проведено, напевно, компетентні органи повинні з цим розібратися».

«Звинувачення ФБК свідчать про зрощення з криміналом практично цілого інституту держави, більше того – інституту захисту прав громадян. Якщо держава не відповідає на ці звинувачення, що громадянам залишається думати про прокуратуру?» – йдеться в редакційній статті «Ведомостей» від 3 грудня з красномовним заголовком «Прокуратура безсмертна. Кремль не готовий відповісти на звинувачення у зрощенні Генпрокуратури з криміналом».

Тиждень (!) після публікації Фонду боротьби з корупцією, бачачи не вщуханя, а зростання цікавості суспільства до опублікованих матеріалів, прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков раптово і майже байдуже повідомив про те, що інформація, опублікована в розслідуванні Фонду боротьби з корупцією про бізнес сім'ї генерального прокурора Росії Юрія Чайки, не є новою для Кремля і не викликає інтересу (!). На думку медійного представника президента, у доповіді йдеться про повнолітніх дітей генпрокурора, а не про самого чиновника. Цього, як виявилося, достатньо, щоб не викликати цікавості в оточенні президента.

З'ясувалося, що в Кремлі, виявляється, бачили численні повідомлення ЗМІ, які викладали суть матеріалу ФБК, але вони нібито не викликали в оточенні Володимира Путіна ніякої цікавості: «Можу сказати, що ця інформація була для нас доступна десь влітку, ми з нею вже ознайомилися, це було десь у червні. Тоді авторами матеріалу фігурували інші люди», – сказав Пєсков і додав: «І, власне, вже тоді інформація не викликала нашої цікавості, тому що там не йдеться про генерального прокурора, там іде мова про його повнолітніх синів, які абсолютно самостійно займаються бізнесом».

Тобто тиждень пішов в оточенні Володимира Путіна не на те, щоб прийняти важке рішення про початок розслідування, а на те, яку «легенду прикриття» кинути суспільству.

Відповідаючи на уточнююче питання ТАСС, Пєсков повідомив, що Юрій Чайка, як і всі державні чиновники, зобов'язаний щорічно подавати декларації про свої доходи та майно: «Чайка, так само, як і всі ми, держслужбовці, щороку подає у визначеному порядку декларації, які, як і у всіх нас, якнайретельніше перевіряються антикорупційними структурами, тому якихось приводів сумніватися, що і наступного року всі вимоги закону щодо декларування будуть виконані, у нас немає».

По суті, генеральному прокурору РФ дали публічні вказівки, що робити: підчистити декларацію, якщо щось у ній не так. І цього достатньо.

Навальний в інтерв'ю радіостанції «Ехо Москви» абсолютно справедливо назвав позицію Кремля «образливою».

Уся ця публіка, як корисно постійно нагадувати, працює, користуючись з бюджету Росії, з коштів платників податків, інтереси яких вона зобов'язана, відповідно до Конституції і законів, неухильно захищати.

Замість того, щоб захищати народ, ця публіка, користуючись адміністративним ресурсом, організує свій, своїх родичів і друзів бізнес, а кришує це все політична влада.

Ані президент, ані парламент не вважали за потрібне заявити про необхідність проведення перевірки опублікованих матеріалів.

Таким чином вони показали, яке місце в їхній системі політичних координат і цінностей займають суспільство, народ, громадяни.

Дику картину являє собою зараз російська держава.

У ній є влада, закон, гроші. Все це працює не на єдиного суверена влади – народ, а на саму владу. Що б вона не робила.

Будь-які спроби підняти (а тим більше відкрити) завісу над цією справжньою драмою сприймаються як замах на державну владу.

Російська держава стала державою сваволі, беззаконня і насильства. У такій державі перекручене саме поняття державної служби.

Такий державний устрій повністю влаштовує президента. При такому устрої держави парламент – не тільки не місце для дискусій, а не місце для парламентських розслідувань.

У цих людей насправді є відповіді на всі поставлені їм запитання. Але відповідати на ці питання вони нам не хочуть. Вони вважають, що це не наша з вами справа і не наше з вами право – знати, що вони там накоїли, накрали, кого побили або вбили. Вони вважають себе не просто господарями, а власниками російської держави. Вони її за фактом приватизували.

Тому у відповідь на поставлені суспільством питання вони мовчать або роблять вигляд, що їм ці питання не важливі, не цікаві.

Відсутність відповіді дуже часто є кращим підтвердженням того, що питання було поставлене правильно.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.