Як Facebook відмовився від України

2 коментувати
Останні дні в США відбувають слухання в Конгресі США щодо Facebook та Twitter. Все ж таки не треба було ігнорувати зауваження та рекомендації, про які говорила Україна два роки тому

Сталося так, що Україна попереджала Facebook про проблему фейкових новин ще у 2015 році, про ботферми та тролів, про блокування українських постів та коментарів тощо.

Моя зустріч із представниками Facebook відбулася ввечері 16 червня 2015 року, після звернення президента України 12 травня 2015 року у Facebook до Марка Цукерберга щодо можливості відкриття офісу Facebook в Україні (це було питання для Facebook Townhall Meeting). На цій зустрічі були порушені три питання:

1) Блокування українських користувачів за пости та коментарі, де ми говоримо правду про Росію, її агресію та брехню: ми вважаємо що процедура перевірки скарг на пости та коментарі у Facebook була неякісна, бо серед вендорів або працівників Facebook-пости українських громадян перевіряли найбільш імовірно росіяни або неякісні перекладачі. Представники Facebook запевнили, що наші «гіпотези» безпідставні, але обіцяли перевірити – з часом ситуація покращилася.

 2) Швидке поширення фейкових новин та повідомлень – у той час тільки лінивий не знав про Ольгіно під Санкт-Петербургом із фабрикою тролів, коментаторів та ботів. Ми вважали, що фейкові новини поширюються через створення фейкових записів у ФБ та розкрутку грошову або соціальну. Нагадаю, що "sponsored" значок з’явився лише недавно, і перевірки користувачів під час реєстрації значно підсилилися знову таки протягом лише останнього року. Представники Facebook відповіли мені, що вони – «відкрита платформа» і у ФБ кожен може постити, що завгодно і як завгодно. І що Facebook цензурою не займається, окрім власної політики. Коротко – проігнорував.

Facebook-пости українських громадян перевіряли найбільш імовірно росіяни

3) Відкриття українського офісу Facebook. Відповідь компанії: Україна – замалий рекламний ринок. На аргументи, що тут відбуваються соціальні трансформації, де соціальні мережі відіграють значну роль і саме тут можна побачити як будуть розгортатися події із залученням сучасних технологій, може хоча б центр досліджень – відповідь: для відкриття офісу головне бізнес і дохід (десь я таку аргументацію вже чув у своїй кар’єрі). Тепер Facebook та Twitter відповідають в Конгресі. І виходячи із матеріалів слухань, шкварять їх конгресмени серйозно. Не треба було ігнорувати зауваження та рекомендації, про які говорила Україна два роки тому.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.