Угоди нашого часу

20 коментувати
Світ навколо нас

Звичайно, угода краща за бійку, а тим більше кровопролиття. Але буває, що угода є наслідком безсилля, розгубленості або наївності. У такому випадку угода лише відсуває нові неприємності, які можуть виявитися драматичнішими, ніж ті, які стали предметом угоди.

Ось угоди нашого часу:

«Іранська угода». Те, що Обама розраховує зробити своїм основним досягненням. Іран, який пообіцяв не робити атомну бомбу, отримав все, що хотів. Тепер Тегеран може відкрито претендувати на роль ключової регіональної держави з наміром перекроїти карту Близького Сходу. А це, швидше за все, війна, відкладена в часі.

«Мінська угода». Захід погодився з обміном миру на Донбасі на обмежений суверенітет України. Але будь-яка українська влада, яка почне здійснювати цю операцію, перестане бути владою. А Росія, відмовившись від операції, перестане бути наддержавою. Тому, «мінські угоди» нездійсненні. Отже, війну не закінчено.

«Турецька угода». Європа, не впоравшись з хвилею біженців, вмовила Анкару стати бар'єром на шляху біженців. В обмін Ердоган отримує не лише 6 млрд євро, але і карт-бланш на свою диктатуру в Туреччині й на свої геополітичні проекти на Близькому Сході. Чи зупинить Туреччина навалу біженців? Сумнівно. Чи допоможе ця угода запобігти терору в європейських містах? Анітрохи! Адже терористи - європейські громадяни, причому, не в першому поколінні.

«Сирійська угода». Можна скільки завгодно радіти, що угода, ініційована Москвою та Вашингтоном, дозволяє активніше боротися з ІДІЛ (забороненою в РФ). Але якщо Башар Асад є основною причиною громадянської війни в Сирії і його позиції в результаті угоди зміцнилися, означає, що кровопролиття продовжиться.

Ось така картина. Ліберальний світ в розгубленості. Не ліберальний світ намагається нею скористатися. Гнилий час. Безпринципний час.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.