Російська рулетка. Чому занервував Кремль

13 коментувати
Путін вирішив підштовхнути західних лідерів до кручі і змусити їх разом поглянути в безодню, але зробив стратегічну помилку

Світ досі не може опритомніти, переварюючи путінський ультиматум Америці.

Російський президент запропонував зіграти в російську гру, вимагаючи не тільки визнати за Росією право трактувати світові правила на свій розсуд, але і виплатити репарації за збитки, завдані Росією в результаті західних санкцій. «Якщо не приймете наш ультиматум, вас чекають неприємні часи», – ось кремлівський меседж Вашингтону.

Прийняття ультиматуму для Америки рівноцінно вистрілити собі в ногу.
Зрозуміло, що Кремль вирішив скористатися паралічем ліберальних демократій, викликаним «перезмінкою» американських президентів і дезорієнтацією істеблішменту. Путін вирішив підштовхнути західних лідерів до кручі й змусити їх разом поглянути в безодню.

І тут Кремль зробив стратегічну помилку. Справа навіть не в тому, що не було б його «ядерного ультиматуму» Захід міг пом'якшити санкції щодо Росії. Тепер санкції вже точно буде продовжено. Але справа ще й у тому, що Кремль підриває і так хисткий світопорядок, руйнуючи табу й регулятори, які так важко відбудовували світові держави, у тому числі і СРСР. Між тим, у ситуації свавілля країнам з обмеженими ресурсами доведеться важко. Особливо якщо загнаний у кут Захід осатаніє і відродить свій колишній бійцівський дух.

Ескалувати далі – означає крутити барабан револьвера біля своєї скроні

Словом, Кремль загнав себе в пастку: не прийме Захід ультиматум (а Захід його не прийме), потрібно буде піднімати рівень конфронтації. Інакше втрата імені. А ескалувати далі - означає крутити барабан револьвера біля своєї скроні. Кремлівські прикажчики не можуть цього не розуміти. Надія створити на Заході своїх «троянських коней» виявилася ефемерною. Про що говорить невдача з візитом Путіна в Париж - навіть Олланд раптом прийняв войовничу позу.

Створюється враження, що не емоції штовхнули Кремль на крок, який буде вписаний в підручники як приклад авантюрного шантажу. Видно, немає в Кремлі впевненості в здатності контролювати ситуацію в країні. Ось і доводиться грати в «російську рулетку» і намагатися зробити власне виживання міжнародною проблемою.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.