Про що забув сказати Обама і що запропонував Путін в Нью-Йорку

21 коментувати
Американський президент втратив свій шанс відповісти на виклики, перед якими опинився світ

Обама at the UN.

Це була промова самого видатного оратора серед світових лідерів. Це була промова, яка повинна сформувати контури його зовнішньополітичного спадщини. І він упустив шанс хоча б спробувати відповісти на ті виклики, перед якими опинився світ. В тому числі і Захід, у тому числі і США.

Він не зумів зрозуміти ці виклики в ході свого президентства. Але коли вони стали очевидними, він вирішив включити словесний душ і стати проповідником.

Що у нього виходить краще, ніж роль лідера західного світу. Як відповісти на виклик путінської Росії? Як реагувати на Китай, який шукає, де у Вашингтона "червона риса"? Що робити з Сирією, яка так недоречно зіпсувала йому його спадщину? Як поєднувати принципи з дипломатією, а компроміс із "transition to the new government"?

Він так і не вирішив. А тому вважав за краще залишитися проповідником. Що ж... Теж внесок в історію. Правда, що б не сказав і не зробив тепер Обама, є логіка виживання Заходу. І вона змушує його лідерів згадувати про принципи, навіть коли про них хочеться забути.

Що стосується промови Путіна на сесії Генеральної Асамблеї.

Він вирішив не дивувати світ і повторив те, з чим Кремль вже не раз знайомив аудиторію в останні дні. Путін запропонував Заходу новий "GRAND BARGAIN"- Велику угоду і спосіб забути про нинішню конфронтацію.

Ось його основний меседж: "Давайте об'єднаємося проти спільного ворога. Нам потрібно тільки разом його призначити і відкинути чвари. Я допоможу вам вирішити ваші проблеми і зніму ваш головний біль. Я вирішу проблему Близького Сходу. Я врятую Європу від результату біженців. Я допоможу Обамі з його спадщиною. Ми вступимо в епоху неподільного миру і спокою".

Щоб допомогти охочим отримати спокій і знайти для себе аргументи підтримати угоду. Путін запропонував своє розуміння принципів світобудови і навіть ліберальних цінностей. А також ряд спокусливих проектів.

Як вам "інтеграція інтеграцій"- об'єднання ЄС з Євразійським союзом? Це буде крутіше ідеї будівництва комунізму! А поки об'єднаємо Євразійський союз з китайським Шовковим шляхом. І неважливо, що за потвора вийде в підсумку. Рух - все, мета ніщо! І ж знайдуться такі, хто буде готовий купити квиток на цей Титанік. Путін запропонував світу віртуальний, фейковий світопорядок, у якому кожен може трактувати принципи, як він хоче. І для деяких це буде спокусливо....

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.