Панове, посуньтеся: жінки порулять

4 коментувати
Дамське тріо або дует, якщо Клінтон не вдасться обіграти Трампа, - випадковість. Але ця випадковість породжена об'єктивною реальністю

Звичайно, я не про Росію. Я про те, що Захід з cобою робить. На чолі двох провідних європейських країн - Німеччини й Великобританії - тепер будуть стояти жінки: Ангела Меркель і Тереза Мей. Цей тандем, швидше за все, перетвориться на тріо з Хіларі Клінтон після американських президентських виборів (просто не віриться, що США допустять в Білий Дім блазня-ексцентрика). Коротше кажучи, жінки будуть керувати найвпливовішими та наймогутнішими державами західної спільноти. І не важливо, що вони можуть вступати в напружені відносини один з одним. Важливо те, що вони створюють нову реальність. Це усім ще належить осмислити.

Причому жінки опиняються у владі в найважчий за останні десятиліття період життя ліберального суспільства - у період його кризи і дезорієнтації. Власне, їхній прихід означає відсутність лідерів-чоловіків, які можуть і готові взяти на себе відповідальність в момент поштовху. Жіноче тріо багато що об'єднує. Всі вони - Меркель, Мей і Клінтон - були викинуті нагору збігом обставин. Всі вони представляють тип «сірих мишок», далеких від гламуру, тих, що важко і наполегливо торували собі шлях нагору в жорсткому та жорстокому чоловічому світі. Дві з них схожі навіть своїми коренями: Меркель і Мей походять з сімей протестантських священнослужителів. Всі вони своїм кредо вважають прагматизм і діловитість. Вони стали в своїх країнах меншим злом в ситуації політичної деморалізації. Вони уособлюють прагнення значної частини своїх товариств до стабільності, порядку і надійності. Так, вони сприймаються, як тимчасовий сценарій. Але ж, дивіться - канцлеру Меркель вдалося  з ситуативної фігури перетворитися на стрижень німецької політичної сцени.

Втім, визнаємо, що Клінтон відрізняється від інших членів тріо своєю готовністю грати в ризиковані ігри на межі самознищенні, і навряд чи в ній можна виявити принципи протестантської моралі. Але цей факт не змінює самого проривного значення її можливого піднесення.

Досі доводилося терпіти одну Ангелу, а тепер є вірогідність, що муки потрояться

Дамське тріо або навіть дует (якщо Клінтон не вдасться обіграти Трампа) - випадковість. Але ця випадковість породжена об'єктивною реальністю - нездатністю традиційного політичного класу до знаходження виходу.

Ці дами будуть твердим горішком для Кремля. Це вам не аргентинка Кіршнер з її гармонією, з якою можна було пофліртувати. Вони будуть жорсткішими і наполегливішими за чоловіків хоча б тому, щоб повинні будуть доводити свою силу. Ох, і намучиться ж з ними Кремль. Досі доводилося терпіти одну Ангелу, а тепер є вірогідність, що муки потрояться. Готуйтеся, панове, до випробувань.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.