Як вони все зіпсували. Російські березневі іди

1 коментувати
Лілія Шевцова: Наявні ознаки появи плинної «гримучої суміші» у вигляді морального відторгнення системи і способу життя

Лілія Шевцова: Наявні ознаки появи плинної «гримучої суміші» у вигляді морального відторгнення системи і способу життя

26 березня стало не тільки шоком для Кремля. У цей день зірвано сценарій відтворення президентства Путіна, який будувався на ідеї «Володимир Путін – Збирач земель і Гарант суспільного миру»

Цей сценарій загальнонародного плебісциту будувався на впевненості в збереженні громадського паралічу. І тут таке! Ось проблеми, які постають тепер перед Кремлем.

1. Наявні ознаки появи плинної «гримучої суміші» у вигляді морального відторгнення системи, не тільки як механізму управління, а й способу життя, що диктується владою з боку соціальних груп, не структурованих партійних впливом. Влада сама створила цю «гримучу» суміш, ліквідувавши нормальні канали виходу пари і виявивши безтурботну самовпевненість. Тож відтепер гахнути може в будь-який момент і в будь-якому місці.

2. Мова йде про системне невдоволення загальнонаціонального масштабу, яке не зняти кадровими рішеннями. Причому, як це не парадоксально, наявний бунт «путінського покоління» навіть не проти Путіна, а проти путінської епохи.

3. Репресивні заходи боротьби з «гримучою сумішшю» не тільки загрожують посилити її вибухонебезпечність, а й підривають загальнонародну легітимність президента Путіна, яка б дозволила йому зберегти роль «над» політичним класом і системою і уникнути відповідальності за її вади. Але як зупинити «вулицю» без репресій?

Наявні ознаки появи плинної «гримучої суміші» у вигляді морального відторгнення системы

4. Несподівано почала коливатися конформістська частина опори влади, заговорили, що їй «не подобається те, що відбувається в країні». Сигнал про можливість майбутнього розколу системної бази - але, звичайно, тільки тоді, коли не боятися буде безпечно.

5. Ще серйозніше те, що поява «гримучої суміші» ускладнює вихід Росії з ситуації «обложеної фортеці» і пошуку вічного «ворога» як обґрунтування нескінченного єдиновладдя. Зберігаючи «Росію-Фортецю», неможливо повернутися до механізму виживання Росії через використання економічних, фінансових і технологічних ресурсів Заходу. Але ж який геніальний винахід: відтворювати антизахідну систему за допомогою Заходу!

Підтримувати державництво через реальну десуверенізацію! Але як «бензиновій державі» вижити, зберігаючи Фортецю.

6. Якщо раніше Захід ігнорував наш внутрішній контекст, то тепер «російський фактор», ставши елементом внутрішньої боротьби всередині провідних країн західного світу, не дозволить цього зробити.
Словом, березнева «вулиця», поки не маючи конкретного політичного змісту, вже викликає нищівні політичні наслідки для виживання російського самодержавства.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.