Як режиму втримати владу

2 коментувати
Перехід до війни та кадрової чистки як способу самозбереження тільки прискорює процес занепаду

Вічна проблема влади, особливо на етапі вичерпання системи. Є два рішення цієї проблеми - змінювати систему або змінювати кадри.

За всіма критеріями, підтвердженими історією, російське самодержавство давно вже знаходиться в процесі занепаду. Дивно, як воно продовжує ще шкутильгати після жахливого удару, яким став розпад СРСР (причому в мирний час - небувалий в історії випадок). Але ось дивний збіг: ми вперше присутні при збігу циклів.

Справа в тому, що і західні системи переживають політичний занепад (у зв]язку з цим цікаво почитати Френсіса Фукуяму, "Political Order and Political Decay".) Брексіт і Трампізм - тому підтвердження. Але Захід шукає вихід через вибори і зміну лідерства, яке повинно знайти шляхи відновлення. Якщо не знайде - його зметуть.

Росія та Туреччина почали шукати вихід із системного занепаду через зміну кадрів. Ердоган отримав привід для рішучих чисток. Путін поки забажав вегетаріанське меню і м'яко позбавляється від баласту, явно побоюючись зруйнувати елітний статус-кво. Але обидва повторюють кадрову модель боротьби з державною кризою, яку свого часу успішно відпрацювали Сталін та Мао.

При вичерпанні системних ресурсів кадрова чистка є найважливішим засобом мобілізації режиму та підтримки ілюзії його життєздатності. Тому Путін не може зупинитися і продовжить свою кадрову революцію - він вже раб логіки.

Путін не може зупинитися і продовжить свою кадрову революцію - він вже раб логіки

Ще один традиційний спосіб прореагувати на системну кризу - війна. Але війна може мати протилежні наслідки. Свого часу війна стала засобом формування сучасної держави та сучасної бюрократії в Великобританії, Франції, Пруссії і Японії. У Росії війна завжди була засобом самозбереження самодержавства. Зараз Росія веде дві війни, і вони знову стали лише компенсатором вичерпання внутрішніх ресурсів.

Але, як говорить історія, перехід до війни та кадрової чистки як способу самозбереження тільки прискорює процес занепаду. Ось так.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.