Про пастки ідеального Заходу

4 коментувати

Ми дуже часто сприймаємо розвинуті країни як ідеальні. У нас все погано, а там все чудово

Це притаманно не лише українцям. Людська природа так влаштована, щоб помічати погане навколо нас. Наш мозок сканує всі можливі небезпеки навколо. А віддалена країна з екрану телевізора виглядає дуже привабливо. Приказка "там добре, де нас немає" саме про цей ефект.

Я був за кордоном багато разів і думав, що не зовсім підпадаю під категорію ідеалістів. За майже п’ять місяців життя в США маю визнати: зараз чітко усвідомлюю, що я помилявся. Мої уявлення про деякі аспекти західного життя також були завищеними. Ось приклади, де очікування не співпали з реальністю.

Працюючи над змінами в Україні, ми часом ставимо хибні цілі

1. Порушення правил дорожнього руху. Тут значно більше порушують правила, ніж я думав. Я проїхав за кермом десь 4 000 км американськими дорогами. Якщо обмеження на автобані 65 миль, то більшість їдуть 70-75-80 миль. Зрідка більше 80. Однак ніколи 100 чи більше. Перетин подвійної суцільної в містечку звичайна практика. Разом з цим, бачив лише одну аварію за весь час. Контроль за порушеннями, де ступінь небезпеки висока, жорсткий.

2. Я очікував більшої чистоти. Вже з перших днів моїх пробіжок парками, я зрозумів, що схили і обочини все ж більш засмічені. Більше, ніж малювала моя уява.

3. Безпека у місті. Нью Гейвен, де розміщений Єльський університет, одне з найгірших місць по злочинності. Київ значно безпечніше місто. Університет не радить нікому ходити самому в темний час і в межах містечка вночі можна замовити розвозку або піший супровід охоронцем. Велосипеди крадуть регулярно – тому коли я свій купив, одразу сказав йому про всяк випадок "до побачення". У моєї колеги, екс-міністра внутрішніх справ Бельгії, вкрали напередодні. Ніхто не розслідував.

4. Американська бюрократія. Робота офісу державних шкіл є жахливою. Документи надіслані на доньку за три місяці наперед з відслідковуванням накладної загубили. Нові документи ніхто не опрацьовував. Щоразу нам казали: "Ми зателефонуємо вам завтра" і жодного разу ніхто не телефонував. Черги. За телефонами, вказаними на сайті, ніколи не додзвонитися. Американці, з якими доводилося спілкуватися, казали: "Сорі, так це проблема".

Бути ідеалістом в цілому не є погано. Уявляти західний світ як ідеальне місце все ж швидше шкідливо, ніж корисно. І ось чому:

1. Коли ми думаємо як у нас погано, ми для порівняння закладаємо припущення про ідеальне життя "там". Без корупції, з високими зарплатами і пенсіями у всіх. В цілому, розчарування і злість є справедливими по відношенню до ситуації в Україні. Однак частина цих розчарувань все ж базуються на міфах про ідеальні країни.

2. Працюючи над змінами в Україні, ми часом ставимо хибні цілі. Наприклад, оголошення боротьби з благодійними фондами в школах. Замість цього корисніше було б побудувати фонди за зразком американських Асоціацій батьків та вчителів, в які батьки платять тут гроші.

3. Ми не цінуємо те якісне, що маємо. Низка нових сервісів, запроваджених в Україні, працюють дійсно дуже гарно. Наприклад, офіси адмінпослуг з можливістю легко отримати документи  чи низка онлайн-сервісів. Складно в це повірити, коли ми думаємо про ідеальний світ на Заході.

4. Розчарування в Україні і віра в ідеальні країни посилює прагнення до еміграції.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

 

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.