22 жовтня 2018, понеділок

Про пастки ідеального Заходу

3 коментувати

Ми дуже часто сприймаємо розвинуті країни як ідеальні. У нас все погано, а там все чудово

Це притаманно не лише українцям. Людська природа так влаштована, щоб помічати погане навколо нас. Наш мозок сканує всі можливі небезпеки навколо. А віддалена країна з екрану телевізора виглядає дуже привабливо. Приказка "там добре, де нас немає" саме про цей ефект.

Я був за кордоном багато разів і думав, що не зовсім підпадаю під категорію ідеалістів. За майже п’ять місяців життя в США маю визнати: зараз чітко усвідомлюю, що я помилявся. Мої уявлення про деякі аспекти західного життя також були завищеними. Ось приклади, де очікування не співпали з реальністю.

Працюючи над змінами в Україні, ми часом ставимо хибні цілі

1. Порушення правил дорожнього руху. Тут значно більше порушують правила, ніж я думав. Я проїхав за кермом десь 4 000 км американськими дорогами. Якщо обмеження на автобані 65 миль, то більшість їдуть 70-75-80 миль. Зрідка більше 80. Однак ніколи 100 чи більше. Перетин подвійної суцільної в містечку звичайна практика. Разом з цим, бачив лише одну аварію за весь час. Контроль за порушеннями, де ступінь небезпеки висока, жорсткий.

2. Я очікував більшої чистоти. Вже з перших днів моїх пробіжок парками, я зрозумів, що схили і обочини все ж більш засмічені. Більше, ніж малювала моя уява.

3. Безпека у місті. Нью Гейвен, де розміщений Єльський університет, одне з найгірших місць по злочинності. Київ значно безпечніше місто. Університет не радить нікому ходити самому в темний час і в межах містечка вночі можна замовити розвозку або піший супровід охоронцем. Велосипеди крадуть регулярно – тому коли я свій купив, одразу сказав йому про всяк випадок "до побачення". У моєї колеги, екс-міністра внутрішніх справ Бельгії, вкрали напередодні. Ніхто не розслідував.

4. Американська бюрократія. Робота офісу державних шкіл є жахливою. Документи надіслані на доньку за три місяці наперед з відслідковуванням накладної загубили. Нові документи ніхто не опрацьовував. Щоразу нам казали: "Ми зателефонуємо вам завтра" і жодного разу ніхто не телефонував. Черги. За телефонами, вказаними на сайті, ніколи не додзвонитися. Американці, з якими доводилося спілкуватися, казали: "Сорі, так це проблема".

Бути ідеалістом в цілому не є погано. Уявляти західний світ як ідеальне місце все ж швидше шкідливо, ніж корисно. І ось чому:

1. Коли ми думаємо як у нас погано, ми для порівняння закладаємо припущення про ідеальне життя "там". Без корупції, з високими зарплатами і пенсіями у всіх. В цілому, розчарування і злість є справедливими по відношенню до ситуації в Україні. Однак частина цих розчарувань все ж базуються на міфах про ідеальні країни.

2. Працюючи над змінами в Україні, ми часом ставимо хибні цілі. Наприклад, оголошення боротьби з благодійними фондами в школах. Замість цього корисніше було б побудувати фонди за зразком американських Асоціацій батьків та вчителів, в які батьки платять тут гроші.

3. Ми не цінуємо те якісне, що маємо. Низка нових сервісів, запроваджених в Україні, працюють дійсно дуже гарно. Наприклад, офіси адмінпослуг з можливістю легко отримати документи  чи низка онлайн-сервісів. Складно в це повірити, коли ми думаємо про ідеальний світ на Заході.

4. Розчарування в Україні і віра в ідеальні країни посилює прагнення до еміграції.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

 

 

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Тарас Шевченко
Тарас Шевченко

Директор Центру демократії та верховенства права, ініціатор кампанії "За безпечні дороги"

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.