Росію чекає сумна доля

36 коментувати
Антисемітизм - це ж не про євреїв. Це лакмусовий папірець, що показує рівень деградації системи

Там, де є єврейське питання, повинна бути і єврейська відповідь. Так ось: за моїми скромними спостереженнями, євреїв від Петра Толстого не зменшиться...

Вони тут давно, на кульці, євреї ці. Встигли сформулювати для людства основні правила поведінки, дати світові нелічену кількість геніїв і пророків (одного з яких ніяк не поділять кілька дочірніх конфесій), пережили царів вавілонських, єгипетських фараонів, імператорів римських, іспанських королів, погромників російських, німецьких фашистів, тиранів кавказьких, перевертнів угандійських.

Переживуть і віце-спікера путінської Державної думи, не питання. А ось доля держави, яка виймає зі своїх засіків антисемітизм, буде, запевняю вас, традиційно сумною.

Тому що антисемітизм - це ж не про євреїв. Це лакмусовий папірець, що показує рівень деградації системи. І ще не було випадку, щоб за державного антисемітизму, який торжествує, не руйнувалися б норми пристойності, не оберталися б на пил права людини.

Будь-якої людини, наголосимо. Будь-якої.

В країні, де можлива "справа лікарів", доберуться і до Зощенка, і до Ахматової

Саме в ту пору, коли мати-природа дала життя Петру Толстому, в СРСР стався черговий розгул антисемітизму. Радянських євреїв у кінці сімдесятих гнобили на повну, але закінчилося це погано, зауважимо, не для майбутнього засновника «Ґуґла», якого батьки вивезли хлопчиком, від гріха подалі, у вільні краї... - погано закінчилося для СРСР.

І не тому, що в МДУ почали надходити не кращі, а расово повноцінні, і не тому навіть, що «інваліди п'ятого пункту» - лікарі, юристи, інженери, музиканти, вчені почали валити за кордон за першої можливості.

Просто - черговий сплеск державного антисемітизму означав, що справи в країні йдуть погано. Що влада знову шукає винних і заграє з люмпенами. Що офіційна ідеологія розпалася. Що якість управління - нижча за плінтус (тупиці і негідники рідко бувають ефективними). Що посилюються правила, і міцніє поліцейська влада.

А значить, погано тут буде не тільки Гольдфарбу і Щаранскому, але і Сахарову, Марченку, Твардовскому, Тарковському, Баришнікову, Окуджаві... Погано буде - всім вільним людям, без різниці в національності. Бо ставка на люмпена, популізм і спокуса простих рішень - абсолютні. В країні, де можлива "справа лікарів", - будьте впевнені, доберуться і до Зощенка, і до Ахматової.

Тільки одного разу в такій країні закінчиться їжа (зокрема, тому, що влада країни, на радість піплу, завчасно знищила генетиків). Закінчиться - для всіх, а для титульної нації, зауважу, особливо помітно. Просто тому, що їхати нікуди. А підбурене владою національне питання почне прилітати до неї бумерангом з околиць. І не обов'язково з містечок, як у позаминулий раз. Матінка-історія любить парадокси.

Один дуже давній мудрець (чиє ім'я я не назву, щоб не засмучувати депутатів російської Державної думи) стверджував, що немає нічого нового під сонцем. У вільному перекладі це можна озвучити і як пораду людям і царствам думати головою і не стрибати на старі граблі.

Антисемітизм - очевидна, перевірена тисячоліттями і дуже погана симптоматика. Коли ця погань починає так густо капати з державного кінця, - пора лікуватися.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.