Кремль банкує наостанок

5 коментувати
Відчуття 140 мільйонів росіян абсолютно не турбують Путіна і Ко, і їх можна зрозуміти: піпл, який схавав розіп'ятих хлопчиків, схаває і «боротьбу з корупцією»

Громадяни, а от давно хотів запитати: що, власне, нового нам відкрилося в цьому великому кримінальному сюжеті, який розпочався у грудні 2015 року перестрілкою в супер-пупер елітному московському ресторані, а закінчився перехресними посадками елітних силовиків?

По-моєму — так майже нічого.

Ми не знали, що наша бізнес-еліта може «вирішувати питання» мордобоєм і перестрілкою? Знали.

Ми здивовані, що в одному кримінальному сюжеті, в зав'язці за інтересами, можуть виявитися солнцевський бандит, який давно і плідно працює на Кремль, злодій в законі Шакро молодий і заступники Бастрикіна?

То якось, взагалі, ні, не здивовані.

(Бастрикін, зауважимо в дужках, сам-на волі за довіреністю від Путіна, після історії з вивезенням в ліс заступника редактора «Нової газети». І не будемо робити блакитні очі: всі діючі особи цієї історії — кінчені бандити; просто один був «злодій у законі», а інші короновані офіційно і ще на свободі.)

Що ще дивного відкрилося нам у цій історії? Розмір хабара в мільйон євро? Такі розцінки на послуги в Слідчому комітеті — ринок, все-таки, .знаєте. Продажність вищого офіцерського складу? Ну так, ніби, не в Ізраїлі живемо, нормальна річ.

Спитати з керівників нікому і нічим

Що у путінського товариша по Луб'янці, його старого друга і великого силовика, який багато років навчав нас у своїх інтерв'ю патріотизму, духовності та моральним принципам, при обшуку в будинку виявляються поклади бабла?

Так це ми ще Путіна не обшукували.

(Зауважу, знов-таки, в дужках: от якби при обшуку у Бельянінова цього було виявлено зібрання творів Бродського і записи Глена Гульда — ось це був би розрив шаблону! А так — про що й казати. Побут.)

Загалом, все нормально.

Але ж щось є нове в цьому новому сюжеті?

Є.

Неприкритість номенклатурного дарвінізму.

«Всяке неподобство має свою пристойність мати», сказано у Островського.

Нинішні — остаточно обтрусили прах його з ніг своїх.

Вони «вирішують свої питання» щодо бабла і владного ресурсу (що приблизно одне і те само за нинішніх умов) переважно кримінальними методами — і вже зовсім не соромлячись нас!

Відчуття ста сорока мільйонів росіян абсолютно не турбують Путіна і Ко, і їх можна зрозуміти: Останкінська морозильна камера працює безперебійно, піпл, який схавав розіп'ятих хлопчиків, схаває і «боротьбу з корупцією»; незалежного суду немає, опозиції в політичному сенсі, немає.

Для сотень вуличних активістів є мільйон-другий ОМОНу.

Спитати з керівників нікому і нічим. Ось вони і банкують наостанок.

І злодій в законі, заносить мільйон євро в Слідчий комітет, — це така ж норма сьогодні, як гори грошей в будинку головного митника країни. А далі — вже кому як пощастило. Хтось же і в цій савані повинен замкнути харчовий ланцюжок...

А ще з новенького (і цікавенького) — що Путін віддав на поталу свого старого луб'янського дружка. Стало бути, сили у дідуся вже не ті і він змушений їх економити. І внутрікремлівське бурління лайна, треба думати, помаленьку виходить з-під найвищого контролю...

Нам від цього сильно легше не буде — просто буде трошки цікавіше чекати на білу північну тваринку, песця, який у таких випадках приходить не анонсованим.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.