Іділоподібне православ'я Москви

3 коментувати
14 серпня виставка "Скульптури, яких ми не бачимо" в Москві була припинена через православних активістів на чолі з Дмитром Ентео, які ламали експонати, що нібито ображають почуття віруючих

Класики радили не множити сутності понад необхідного, тому історія із погромом у Манежі не здається мені надто складною. Висновки легко розкладаються на кілька простих задач, розв'язуваних у двійковій системі.

Задача перша: про державу.

Громадянин Ц. виступив організатором масових хуліганських дій, що завдали матеріальної і моральної шкоди як окремим людям, так і суспільству в цілому. Здійснив їх не в стані афекту, а цілком свідомо, в центрі Москви, з великим суспільним резонансом. У скоєному не розкаюється, закликає до продовження протиправних дій.

Якщо держава терміново не ізолює таку людину, це означає одне з двох: або сама ця держава злочинна і розділяє протиправні переконання громадянина Ц., або ніякої держави вже немає, а на її місці, з державними бейджиками на мундирах і мантіях, функціонують представники мафіозного угруповання (або кількох угруповань), яким просто немає діла ні до чого за межами своїх кланових інтересів.

Прошу поставити галочку в потрібній клітинці. Поставили? — тоді переходимо до другої задачки: про православ'я.

Тут все зовсім просто.

Вибачте, співгромадяни, але ваше конфесійне життя з деяких пір перестало бути вашою внутрішньою справою

Дано: деякий Ентео діє від імені православ'я. Питається: він самозванець — чи не самозванець?

Якщо Ентео самозванець (агресивний ідіот, розважливий провокатор або просто хвора людина, одержима бісами, — в даному випадку, не так важливо), офіційні представники РПЦ повинні були б у найкоротший термін заявити про це, недвозначно відокремивши себе як інститут і православ'я як віру від жахливої дискредитації.

Якщо РПЦ не робить цього, значить, Ентео не самозванець. І це, в свою чергу, означає, що сама РПЦ представляє серйозну небезпеку для суспільства. Поставте галочку в одній із двох клітинок перед тим, як піти в підпілля. До речі, в підпілля в останньому варіанті відповіді доведеться піти дуже багатьом моїм православним друзям. ІДІЛ, знаєте, дуже суворий, насамперед, з мусульманами.

Так, Ентео — це виклик світській державі. Але, перш за все, це виклик саме православ'ю і православним; величезній кількості пристойних, соціально відповідальних, освічених людей, що належать до цієї віри!

Вибачте, співгромадяни, але ваше конфесійне життя з деяких пір перестало бути вашою внутрішньою справою. Ви вже якось розберіться там всередині себе зі своїми ентео і гундяєвими, гаразд? Домовтеся і повідомте нам результати, уточнивши для тих, хто зовні, нинішнє наповнення слова «православ'я».

Бо віра о. Олександра Меня і віра Ентео не можуть називатися одним і тим самим словом. Це дві зовсім різні ідеології, і хрест на грудях, поза контекстом, не означає взагалі нічого. Свастика була колись індійським символом родючості, але кого це хвилює з 1933 року?

Уточніть, будь ласка, для нас, світських і інаковіруючих, поточний зміст поняття «російське православ'я» і конфесійні плани на майбутнє. Наше право наполегливо попросити вас про це.

Та це і у ваших інтересах, повторюю.

Якщо отці вашої церкви зійшли з розуму або, перебуваючи в своєму розумі, вирішили розв'язати в Росії громадянську війну між православ'ям і світською частиною суспільства, вам, я думаю, саме час спробувати щось виправити у своїй «консерваторії».

А якщо це у нас тепер таке іділоподібне православ'я і талібоорієнтована РПЦ, — то ви повинні, принаймні, віддавати собі звіт, що несете повну моральну відповідальність за наслідки.

Якщо все й далі піде, куди йде зараз, наслідки будуть дуже швидкими і драматичними. Маятник стрімко вилітає за краї.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.