ЧС-2018. Чому я буду вболівати проти Росії

3 коментувати

Я, мабуть, вболіватиму за французів або за англійців. Знаєте, чому?
В англійсько-французькому випадку футбол  – це всього лише футбол. Гра. На відміну від Росії

Для початку, як завжди, – парою аксіом визначимо сітку координат, щоб розмова взагалі мала сенс.

Перша і головна аксіома: Батьківщина не тотожна адміністрації. Вона не тотожна їй ніде і ніколи, і зазор є навіть в Норвегії; у випадках ж адміністрації нелегітимної, злочинної і безконтрольної, інтереси Батьківщини і владної групи розходяться зазвичай під кутом 180 градусів (див. випадки Гітлера, Пол Пота, Туркменбаші, династії Кимів, etc).

Хотіти поразки Гітлеру – нормальне бажання німецького патріота (не плутати зі співробітником гестапо). Зміцнювати владу Гітлера – значить, бажати подальших нещасть Батьківщині і навколишнім народам.
Погодилися з цим – чи є заперечення?

Якщо погодилися – приступаємо до порівняльного аналізу.

Адміністрація Росії сьогодні – адміністрація нелегітимна, злочинна і безконтрольна. За всіма ключовими показниками – індексом корупції, свободи слова, соціальних гарантій – в даний час Росія знаходиться в компанії країн з глибоко азіатським політичним устроєм.


У російських нехитрих широтах кожен забитий м'яч або закинута шайба стають черговим шприцом ейфорії Влада всередині давно узурпована і є де-факто поліцейським режимом, хоча і прикрашена формальними демократичними інститутами. Сперечатися про те, чи є Державна Дума вільним парламентом, а відомство пана Чайки – органом нагляду за законністю, – однозначно ні.

Отже, всередині Росії – класичний «режим» (його так звана «підтримка» населенням значення для ідентифікації не має – куди ж воно подінеться, населення? На те він і режим). Зовні – кілька анексованих територій в суміжних державах (юридичне прикриття анексії теж не є предметом для дебатів: Австрія за Гітлера, країни Балтії – за Сталіна і Кувейт – за Саддама були приєднані в повній відповідності з юриспруденцією, чи не так?).

Продовжимо низку аксіом-нагадувань.
Ще ніколи в історії країна з узурпованою особистою владою, країна-агресор, що протиставляє себе світу, не вигравала у світу на тривалій історичній дистанції. Все це переможне божевілля завжди і всюди закінчувалося погано. Іноді це супроводжувалося світовими війнами, іноді обходилося просто деградацією і/або обваленням, але жодного разу від цього не сталося нічого хорошого.

Звідси з чистотою формули виводимо: будь-яке зміцнення злочинної адміністрації, будь-яке накопичення її піарівського ресурсу, подальше зростання її влади і можливостей – пряма загроза для Батьківщини! Не тільки для неї, зрозуміло, але в першу чергу – саме для неї.

Бажати шкоди і поразки такій адміністрації – обов'язок патріота.

Як ви вже, можливо, здогадалися, я про мундіаль.

Я обожнюю футбол і дивлюся ці мундіалі з 1962 року. Моє життя в ці літні дні розписане заздалегідь і проходить переважно на дивані. Я вболівальник «Спартака» і мені важко бажати поразки Черчесову. Але доводиться.

Я, мабуть, за французів більше або за англійців. Знаєте, чому?
Тому що ніяка перемога французької збірної не дасть Макрону можливості узурпувати владу. Тому що Терезі Мей не світить жодного пункту зайвого рейтингу в разі успіху Кейна і Ко. Так у них влаштовано, у лібералів. В англійсько-французькому випадку футбол – це всього лише футбол. Гра.

А в російських нехитрих широтах кожен забитий м'яч або закинута шайба стають черговим шприцом ейфорії, вміло введеним у вену і без того здурілому населенню. Путін негайно і вміло відпіариться по повній програмі, як піарився ще в дні тенісних перемог Кафельникова (у російського лідера – величезний досвід приходу в роздягальні в годинни перемог і зникнення взагалі звідусіль в годинни поразок).

Втім, з цим мундіалем він уже переміг.
Захід, з часів Тетчер і Рейгана обм'яклий до ступеня повної непристойності, виявився не здатним на виразні колективні реакції. На жаль, ми живемо в такому дивовижному, надзвичайно політкоректному світі, де Мессі не дозволено зіграти в Єрусалимі, зате Салах можна обійматися з Кадировим.

Ще не розпочавшись, мундіаль-2018 вже служить подальшому зміцненню путінської влади. Сам факт приїзду мільйонів уболівальників, весь цей веселий міжнародний карнавал – перемога Путіна, і він, будьте спокійні, по повній програмі наростить на цьому рейтинг, щоб ще впевненіше, ніж раніше, творити потім найжорстокіші беззаконня.

Так, власне, він і чекати не буде.

Сенцов. Нехай це ім'я супроводжує вас у ці чудові святкові дні, як хустка Фріди. Сенцов.

В ціну олімпійського Берліна-1936 увійшли Ковентрі і Хатинь – писав я чотири роки тому, застерігаючи від ейфорії в дні відкриття сочинської Олімпіади. В ціну вже сочинської Олімпіади – незабаром після того тексту – увійшли і багато тисяч загиблих на Донбасі, і малайзійський «Боїнг»...

Хочеться перевіряти закономірності далі? – Вперед.

Футбольне свято починається. «О спорт, ти мир», ага, як же.

Поговоримо за рік, звіримо враження з тими, хто залишиться в живих.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу   Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.