Що зміниться між Україною та США у 2018-му

29 грудня 2017, 09:21

Після інавгурації Трампа існували серйозні побоювання, що він може змінити курс. Та цього не сталось – і не в останню чергу завдяки зусиллям самої Росії

2017 – найкращий рік за рівнем співпраці між США та Україною за всі 26 років. З моменту присяги нового американського президента відбулося вже дві повноцінні зустрічі між американським та українським президентом. Україна має стабільну підтримку демократів та республіканців, представників Сенату та обох палат. Ухвалено безпрецедентну допомогу у 350 мільйонів доларів на підтримку оборонного бюджету України.

Відео дня

Є всі підстави вважати, що 2018 принесе нові позитивні новини для партнерства. Більш того, грудневе рішення адміністрації Трампа ухвалити виділення Україні передачі летального озброєння матиме продовження. По суті це такий пілотний проект. Тому очевидно, що в 2018 році Пентагон передаватиме Україні нові порції летальні зброї. Це не безкоштовна допомога – Україна зможе сама вільно закуповувати американську зброю в рамках бюджету. Головне мати кошти. Швидше за все Україні будуть продавати зброю через кредити. Тобто є оборонний траст – такий собі умовний гаманець, який поповнюють США, Канада, Великобританія та інші країни і Україна зможе користуватись цими коштами на свій вибір.

Більше того, після президентських виборів в Росії місія Курта Волкера та Владислава Суркова очевидно матиме прогрес по Донбасу. Отже, вплив американців ще більше зросте на врегулювання так званої неоголошеної російської війни в Україні.

Антикорупційна робота залишиться у фокусі уваги Держдепу

Антикорупційна реформа залишиться у фокусі уваги Держдепу. І не слід сподіватись, що американці закинуть цю справу. Навпаки, вони ще більше посилять свій вплив. Як ми бачимо, участь США була вирішальною у ситуації з втручанням в можливе обмеження повноважень НАБУ та САП.

На мою думку, Україна має отримати статус особливого союзника США. Це дасть нам зовсім інші преференції як в торгівлі, так і у військово-технічній співпраці. Очевидно, що це не відбудеться наступного року. Та якщо американці будуть задоволені співпрацею з Україною в сфері військового-технічного співробітництва, інвестицій та боротьби з корупцією, то Дональд Трамп може стати тим президентом, при якому Україна отримає статус союзника США. До кінця його каденції це цілком може статися. І це те, над чим треба працювати.

Показати ще новини
Радіо NV
X