Що стоїть за розмовами Захарченка про "Малоросію"

18 липня 2017, 17:53
Захід черговий раз лякають ескалацією конфлікту

Заяву Захарченка про створення "держави Малоросія" не варто сприймати всерйоз. Якби дійсно були реальні плани створити щось подібне, таку заяву зробив би не тільки Захарченко, але і як мінімум Плотницький. А може і ще хтось.

Відео дня

У цієї заяви про так звану Малоросію є два можливих пояснення.

Перше пояснення - політико-психологічне. Прояв наполеонівських комплексів пана Захарченка. Мало йому бути донецьким керівником, тепер він хоче керувати великою Малоросією. Товаришу тісно в нинішніх рамках.

Це черговий прояв його банальної і традиційної неадекватності. Він уже робив безліч подібних заяв. Крім звільнення Донбасу, він обіцяв звільнити Україну, прибути до Києва на танках. Більш того, на минуле 9 травня він обіцяв прибути в Берлін. А тепер він обіцяє відновити Малоросію. Тому не варто всерйоз сприймати всі ці заяви.

Друге пояснення більш функціональне. Ця заява може бути елементом тактичної гри на залякування, як українців, так і західних учасників переговорів. Захід черговий раз лякають ескалацією конфлікту. Це робили і раніше: проведення навчань на українських кордонах, якісь одіозні заяви, які Захарченко вже неодноразово робив.

Заява Захарченка може бути спробою налякати Макрона перед телефонними переговорами в нормандському форматі

У цій версії можна розглянути слід Кремля, адже не сам же Захарченко придумує всі ці ігри.

У чому сенс такої гри на переляк саме зараз? Це натяк на повернення в 2014-й рік. Мовляв, переговори не дають результат, і донецькі гарячі хлопці виходять з-під контролю і повертаються до ідей 2014-го року.

Заява Захарченко може бути спробою налякати пана Макрона перед телефонними переговорами в нормандському форматі. Думаю, що ні на Порошенко, ні на Меркель, це не справить ніякого враження. А ось Макрон може трошки понервувати.

Але, швидше за все, у відповідь на цю дурницю від Захарченка, буде озвучена така ж дипломатична дурниця: вираз стурбованості, попередження про негативний вплив на мирний процес і т.д. Думаю, що ніяких практичних наслідків не буде. Без підтримки Росії, Захарченко не в змозі робити хоч якісь кроки.

Якби росіяни дійсно хотіли налякати Захід, вони могли б організувати демарш щодо виходу з переговорів ось цих представників ДНР і ЛНР. Це могло б спровокувати кризу переговорного процесу. До речі, я не виключаю того, що через якийсь час саме так все і станеться. І ми повинні бути готові до того, що Росія спробує вплинути на переговорний процес ось такою загрозою кризи цього процесу.

Що стосується України, то я не думаю, що нам варто серйозно сприймати цей новий проект. Якщо в 2014 році не вийшло нас налякати, впевнений, що не вийде і зараз.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X