Що не так з енергомостом до Криму з Росії

7 грудня 2015, 09:31
13529
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Що не так з енергомостом до Криму з Росії  - фото

За місяць ще ніхто у світі не розрахував і не здійснив електрозабезпечення такої території, як Крим

Енергоміст вже вийшов з ладу. Хоча мова йде тільки про початок функціонування першої черги енергомосту

Не пройшло і трьох діб, як запущений президентом РФ Путіним енергоміст до Криму з Кубані у суботу 5 грудня 2015 року, як і передбачалося, зламався. І не так важливо чи розрахунки погані, чи то китайський кабель через Керченську протоку виявився не надійним, чи десь не витримала лінія електропередачі на суші, чи не «справилася» якась підстанція, чи ще щось. Є незаперечним факт – міст ненадійний.

Як би там не було, але ми мали б бути свідками гучних звільнень, розслідувань, посадок тощо. Але всього цього нема. Принаймні, із повідомлень ЗМІ не чути.

Все це подібно на давню радянську традицію, яка тепер знову стала російською: «как-то будет». У них, в Кремлі, головне не зробити, а сказати, пообіцяти. Виходить, що не було, мабуть, зроблено надійних розрахунків. Та й не могло бути зроблено. Адже за місяць, чи навіть за два місяці, ще ніхто у світі не розрахував і не здійснив електрозабезпечення такої немалої території, як Крим. Не кажучи вже про російську пунктуальність.

При всьому цьому, варто наголосити, що мова йде тільки про початок функціонування першої черги енергомосту. Ще ніяк не позначилися на ньому несподіванки Керченської протоки тощо. Ще зберігається відносно нормальна погода. А що буде з настанням зимових морських холодів і змін погоди?

Шкода тільки, що всі ці проблеми доведеться переживати і оплачувати мешканцям Криму. Саме вони зайвий раз переконаються в ціні слова і прожектів Кремля в тому, як їм легко жити без України. Саме їм доведеться за всі прорахунки Кремля і географічні особливості заплатити.

Тут варто наголосити на тому, що подібні прорахунки Москви і безправ’я кримчан під Кремлем тощо самі по собі не призведуть до ліквідації російської окупації Криму. Яскравий у цьому контексті приклад – співіснування десятки років заможної Південної Кореї і бідної Північної Кореї.

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Події

Сьогодні, 21:37

thumb img
В Україні вперше запровадили електронну чергу в перші класи на блокчейні
LOL

Сьогодні, 18:14

thumb img
Всі ми трохи Супрун. У Мережі помітили реакцію Уляни Супрун на появу Олега Ляшка