США повинні дати Кремлю болючу відповідь

0 коментувати
Залишати без уваги втручання російських хакерів в американські вибори не можна

Результати втручання Росії в хід президентських виборів у США для національної безпеки значні, а тому адміністрація Обами повинна дати Путіну приховану, але болючу відповідь, вважає Майкл Морелл, колишній виконавчий директор ЦРУ.

«Щоб відповідь США виявилася дійсно ефективною, необхідні дві речі – вона повинна бути прихованою і при цьому болючою для Путіна», – зазначає Моррел. Він вважає, що надати таку відповідь – обов'язок адміністрації Обами, оскільки саме при ній сталося втручання Росії.

9 грудня The Washington Post опублікувала отриману від ЦРУ інформацію про те, що Росія втручалася в президентські вибори в США, щоб допомогти виграти Дональду Трампу. Дані The Washington Post були засновані на «зливі», але в жовтні адміністрація Обами відкрито звинувачувала РФ у втручанні у вибори за допомогою кібератак.

«Чи можливо, що Росія дійсно вплинула на результат виборів? Так, оскільки розрив, з яким Трамп переміг у ключових штатах, був дуже незначний, – повідомив Морелл, додавши, що фокусуватися потрібно не на цьому, оскільки доказів немає».

Морелл, який підтримував кандидата від демократів Хілларі Клінтон, сказав, що від самого початку був упевнений: «У Путіна був «свій» кандидат і він діяв у його інтересах».

Путін вірить, що може маніпулювати Трампом – вже ним маніпулює

Що Путін може отримати від перемоги Трампа? На думку Морелла, Путін вважає, що йому вдасться маніпулювати новообраним президентом США.

Ось що пропонує Морелл:

Є дві речі, які потрібно зробити у відповідь. Для початку, необхідний незалежний розгляд ситуації. Цій комісії не варто аналізувати, чи вплинули дії Росії на результат виборів – це політичне питання, відповідь на яке не знайти. Сфокусуватися слід ось на чому: що вони зробили, як вони це зробили і як запровадити механізми, які гарантують, що в разі нової спроби досягти успіху їм не вдасться.

Номер два: необхідно дати відповідь Росії не тільки для того, щоб вона більше ніколи не повторювала нічого подібного, але і щоб дати урок іншим країнам, які зараз чекають відповіді США, щоб зрозуміти, чи потрібно їм звернутися до тих самих методів, що використовували росіяни: Китаю, Ірану і Північній Кореї. Необхідно послати сигнал усім цим країнам. Реакція США повинна бути досить жорсткою.

Санкції проти осіб у спецслужбах, які могли бути замішані в хакерстві – це не більш ніж удар по руці. Це зовсім не болісно для Путіна. Це не зупинить його. Це нікого не зупинить.

Для того щоб реакція США дійсно зупинила Росію, вона повинна бути таємною і болючою для Путіна. Є побоювання, що тему відповіді втратять через перехідний період, як відповідь США на бомбардування есмінця USS Cole 12 жовтня 2000 року загубилася через перехідний період від адміністрації Клінтона до адміністрації Буша.

Чи виграє Росія від Трампа в Білому Домі? Ймовірно, Путін вірить, що може маніпулювати Трампом – вже ним маніпулює. Не тому, що в нього є фінансовий компромат на Трампа, а тому, що Путін – колишній офіцер спецслужб, який знає, що нарцисовими особистостями дуже легко управляти за допомогою лестощів. Саме це Путін випробував на Трампові, і спрацювало.

Перше – Путін думає, що може маніпулювати Трампом. Друге – Путін вважав, що з Клінтон буде дуже непросто мати справу і в деякому сенсі боявся її, оскільки вважав, що саме вона стояла за протестами в Москві після парламентських виборів 2011 року. Ось чому Путін віддав перевагу Трампу.

Переклад НВ

 

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Ашиша Кумар Сена. Републікування повної версії тексту заборонено.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.