Війна триває. Чого чекати після взяття Алеппо

3 коментувати
Війна триває. Чого чекати після взяття Алеппо
Як тільки війська Асада будуть готові до наступу, вони почнуть наступ

Те, що Алеппо впаде, стало зрозуміло, коли місто відрізали від «великої землі». На реалізацію цього завдання кинули чималу частину боєздатних військ Башара Асада. Заради Алеппо вони втратили Пальміру, цілком обґрунтовано прорахувавши, що місто посеред пустелі можна буде досить легко відбити у Ісламської держави.

Світ вражений і шокований кровопролиттям в Алеппо, масштабом руйнувань і кількістю загиблих. Тим не менше, ці емоції швидкоплинні. Дуже скоро люди про все забудуть або, як мінімум, перестануть згадувати про цю трагедію, відсунувши її на задвірки пам'яті і відмахуючись кожного разу, коли хтось захоче про неї згадати.

Звичайно, для видимості будуть підніматися питання про військові злочини, можливості посилення санкцій проти Росії і т. п., але далі струсу повітря справа не зайде. Жодних результативних голосувань не буде, не варто плекати помилкових ілюзій.

Наскільки можливе відновлення перемир'я в Сирії, складно сказати. У Росії з'явився зручний випадок, щоб нав'язати повстанцям свою волю. Як мінімум, вони спробують це зробити, особливо якщо Туреччина їм в цьому сприятиме. Втім, невідомо, наскільки повстанці готові йти на поступки після такого сильного і болючого удару як втрата Алеппо.

У Заходу немає реальних важелів для впливу на Асада і Росію

Виснажені не лише повстанці, а й самі асадіти. Всім потрібен перепочинок у бойових діях. Сторони можуть піти на перемир'я, щоб відновити сили і продемонструвати світовій спільноті, що вони поважають та прислухаються до її рішень. Проте перемир'я збережеться лише до того часу, поки сторони не відновлять свою боєздатність.

Війна ще не закінчилася, і ніхто не стане посипати голову попелом. Тим не менш, розклад сил змінився. Якщо раніше було очевидно, що сирійський президент програє цю війну, то тепер такої впевненості стало менше. Більш того, у Заходу немає реальних важелів для впливу на Асада і Росію. Як тільки війська сирійського президента будуть готові до наступу, вони почнуть наступ. В цьому можна не сумніватися. І ніхто не зможе цьому перешкодити.

Втрата Пальміри стала ляпасом для Росії, і трохи затьмарила радість від захоплення Алеппо. Тим не менш, вони будуть використовувати фактор взяття Алеппо як козир у переговорах. Зараз росіяни, швидше за все, сконцентруються на тому, щоб виробити якесь порозуміння з Туреччиною, а в ідеалі – вибити її з цієї війни. Росія готова зберегти обличчя Ердогана, якщо він створить на території Туреччини постійно діючий майданчик для переговорів з повстанцями, і буде активно схиляти їх до прямих контактів з росіянами. А коли ситуація більш-менш стабілізується, Трамп увійде в Білий Дім, у Росії з'явиться свій порядок денний в Сирії. З ним вони спробують вийти на прямий діалог з новою президентською адміністрацією в США.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.