Турки окреслили червону лінію

1 коментувати
Турки окреслили червону лінію
У турецької сторони більше аргументів і важелів впливу, а в Росії – нахабства та презирства

За останні кілька днів і Туреччина, і Росія продемонстрували наявність важелів, здатних вплинути на стабільність життєдіяльності протилежної сторони: росіяни готові запровадити санкції, а турки – обмежити можливості Росії в районі Чорного моря, а саме прохід російських суден через Босфор і Дарданелли.

Звичайно, рішення про остаточне закриття проток буде прийматися не на емоціях, а на підставі виважених аргументів. Однак сам факт того, що турки проводять навчання і демонструють активність у цьому регіоні, на думку багатьох оглядачів, говорить про те, що планується обмеження проходу російських суден.

Проте, до відкритого протистояння між двома країнами, як мені здається, справа не дійде. Багато залежить від саміту в Парижі. У кожної сторони свої аргументи, і від результатів особистої зустрічі Ердогана з Путіним залежить подальший розвиток ситуації (якщо, звичайно, вона буде). Турки окреслили червону лінію, через яку вони не переступлять: це недоторканність їхнього повітряного простору та питання тюркської меншини в Сирії. Очевидно, Туреччина буде наполягати на тому, щоб обстріли районів проживання тюрків були припинені.

Росія діє навмання, як карта ляже

Якщо з цих питань не вийде домовитись, ескалація неминуча.

Чого чекати від Росії взагалі сказати складно. Москва фактично ніколи не готує сценарії розвитку подій завчасно. Це її і сильна, і слабка сторона. З одного боку, вона не обмежена ціннісними питаннями і, відповідно, діє динамічніше, швидше реагує на обставини, що склалися. З іншого - Росія іноді діє навмання, як карта ляже. Коли відбуваються такі події, як збитий Су-24 або Воеing МН17, у Москві просто не знають, як реагувати.

У цілому в турецької сторони більше аргументів і важелів впливу, у Росії ж – нахабства та презирства. Що з цього переможе, покаже час.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.