Турецький симптом європейської кризи

0 коментувати
12 травня влада Нідерландів видворила турецького міністра у справах сім'ї. У відповідь президент Туреччини Ердоган обізвав голландців "фашистами"

Очевидно, приводом для конфлікту стало те, що в Нідерландах відбуваються вибори, на яких, скоріше за все, ультраправі можуть отримати доволі великий відсоток голосів. Чинна влада розцінила можливий візит міністра закордонних справ Туреччини до своєї країни й агітацію за референдум, як втручання у внутрішні справи Нідерландів, відповідно, як гру проти діючого уряду. Це очевидно стало спусковим гачком для конфлікту. А далі вже пішла реакція і з турецького боку, і з голландського.

Звісно є більш глибинні причини: роздратування, що існує в Туреччині через доволі непослідовну політику ЄС щодо Туреччини. Воно вже давно визріло і лише зміцнюється, оскільки турки оцінюють заяви теперішньої влади Нідерландів як ворожі. Турецька влада вважає, що у такий спосіб Європа продемонструвала антитурецьку позицію і посилається на ісламофобію та проблему, пов’язану з мігрантофобією.

Треба також розуміти, що це ситуація, в якій все вигідно і туркам, і європейцям. Для Рютте (Марк Рютте – прем’єр-міністр Нідерландів – НВ) і компанії вигідно продемонструвати, що вони жорстко стоять на принципових позиціях і начебто запобігли якійсь провокації. І для Ердогана це також підкріплення його позиції по відношенню до Європи, він може на цьому прикладі пояснювати виборцям, чому його політика саме така, наприклад, говорити про "кричущі випадки дискримінації".

І та, і та сторона отримають з конфлікту певний зиск. Постраждає міжнародне право. Ми переходимо на новий рівень міждержавних відносин, де можливі такі випадки. Це егоїзм і опортунізм, які по суті перетворюються на загальний тренд у міжнародній політиці. Такий конфлікт – симптом опортуністичної політики європейців. Вони зациклюються на своїх внутрішніх проблемах в умовах втрати звичної атмосфери. Раптом з їхнім повітрям щось відбувається. І оця втрата звичної політичної атмосфери призводить до таких наслідків. Це все і є симптоми кризи.

Це ситуація, в якій все вигідно і туркам, і європейцям

В нинішній ситуації це можна було передбачити. Турецьким міністрам не варто було їхати в Голландію з тим візитом. Треба було, як мінімум, врахувати всі нюанси. І я думаю, що за допомогою державних каналів можна було досягнути певних результатів. Але вони цього не зробили, навпаки – було проведено демарш з боку турків. І вони нарвалися на ту саму доволі неадекватну реакцію з протилежного боку. Я думаю, що на початковому етапі треба було домовитися перед візитом. Принаймні отримати запевнення, що це буде прийнятним.

Ердоганові ж все на руку. Тепер йому не потрібно пояснювати багатьом виборцям, чому ситуація погіршується. Вона погіршується в значній мірі через його політику. Але він може пояснити все це демаршами і списати все на антитурецькі настрої. Йому це вигідно.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.