Теракти в Стамбулі: кому мститимуться турки

0 коментувати
Чи прискорить трагедія в Туреччині прийняття рішення про початок бойових дій проти курдів

10 грудня у центрі Стамбула стався вибух біля стадіону футбольного клубу Бешікташ Vodafone Arena. Другий вибух прогримів в парку неподалік від стадіону. В результаті терактів загинули 44 людини.

Відповідальність за теракти взяло на себе курдське угруповання – не так важливо, хто саме, адже для більшості турків між Робочою партією і іншими угрупуваннями різниці немає. В цілому ж, винуватець був прогнозований – оскільки теракт спрямований проти поліцейських, шансb на те, що за ним стояли курди, були вище, ніж якщо б жертвами стало в основному мирне населення. Ця ж ситуація чітко підпадає під стратегію, яку реалізовують курдські терористи в Туреччині.

Думаю, після закінчення оголошеного в країні жалоби влада зробить рішучі дії – наскільки я знаю, зараз Туреччина перекидає в Сирію велику кількість військ і бронетехніки. Очевидно, що ці війська будуть воювати в тому числі і проти сирійських курдів.

Ось вже четвертий день тривають активні бойові дії в районі Ель-Баба, і цього тижня, думаю, туркам вдасться взяти його під контроль. А після є різні варіанти. По-перше, відкривається дорога на Ракку, по-друге – в район Алеппо.

Єдине, що стримувало турків раніше – це американці

Але для мене набагато цікавіше, що турки стануть робити з курдським анклавом на правому березі Євфрату. Чи прискорить теракт прийняття рішення про початок бойових дій проти курдів?

Ми знаємо: єдине, що стримувало турків раніше – це американці. Ті постійно тиснули, щоб змусити їх дотримуватися пакту про ненапад з курдами і зосередити свою увагу на ІД. Чи зможе американська адміністрація і тепер знайти аргументи на користь того, щоб турки не чіпали курдів? Не впевнений.

Цілком ймовірно зміна турецької стратегії і більш активна війна з курдами. Це було б логічно, адже бази, які використовують Курдська робоча партія та інші терористичні групи для організації терактів у Туреччині, розміщені здебільшого саме в Сирії, на підконтрольній курдським підрозділам території.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.