Теракт в Казахстані – тільки початок?

4 коментувати
Теракт в Казахстані – тільки початок?
Теракт в Актобе може бути як прелюдією до поглиблення кризи, так і її симптомом

У неділю, 5 червня, в казахстанському місті Актобе почалася контртерористична операція. У Казахстані у зв'язку з терористичним актом запроваджено помірний "жовтий" рівень терористичної небезпеки на 40 діб.

Ситуація в Актобе є нетривіальною хоча б через наявність одразу декількох версій подій: від офіційної, що виходить від влади Казахстану, до конспірологічних в інтернеті.

Очевидно, терористична операція може бути як абсолютно спонтанною (в такому разі вона залишиться одиночною, і не матиме продовження), так і початком серйознішої дестабілізації.

Зрозуміло, що коли мова йде про ісламістів, що спробували напасти на військову частину і таким чином продемонстрували свою присутність і готовність до радикальних дій – це зовнішнє уявлення про події, те, що ми бачимо на всіх екранах і в новинах.

Насправді ж у казахському політикумі склалася досить складна ситуація, і власне в Казахстані цей напад може бути сприйнято як сигнал до подальшої дестабілізації. Не секрет, що всередині казахської політичної еліти існують досить серйозні суперечності, причому суперечності на основі традиційних структур, так званих жузів (історично сформованих об'єднань казахів – НВ). Далеко не всі жузи готові сьогодні сприймати політику Назарбаєва так, як раніше. І ці суперечності наростають на тлі погіршення економічної ситуації, скорочення доступу до ресурсів і арештів, які ми сьогодні спостерігаємо в Казахстані, зокрема серед високопоставлених чиновників і бізнесменів.

Поки що немає ліків, дій або лікарів, які могли б упоратися з ситуацією в Казахстані

Все це говорить про досить серйозну кризу всередині казахської політичної еліти. І теракт може бути як прелюдією до поглиблення цієї кризи, так і її симптомом.

Про жузи говорити непросто, оскільки вони – речі в собі і, коли хтось називає себе представником, скажімо, молодшого жузу і виступає проти Назарбаєва, складно зрозуміти, як це сприймати – як позицію всього жузу або тільки окремого представника. На жаль, ми найчастіше намагаємося узагальнювати позицію представника з позицією жузу.

Загалом же, це симптом, як підвищена температура. Організм хворий, і поки я не бачу ліків, дій або лікарів, які могли б упоратися з ситуацією в Казахстані.

Зрозуміло, кажуть і про російський слід; я такою інформацією поки не володію. Це схоже на конспірологічну теорію, але, поки ми не отримаємо більше інформації, будь-яка теорія про те, що відбувається в Казахстані буде конспірологічною.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.