США порвали з Росією. Що далі

7 коментувати
Американці дуже довго намагалися тримати ситуацію, не доходячи до останньої межі

Сполучені Штати Америки опинилися в досить складній для себе ситуації. З одного боку, вони не могли не відреагувати на російські бомбардування міст і атаку на гуманітарну колону ООН, оскільки громадська думка була чітко на стороні населення, що страждає від бомбардувань. Зрозуміло, американці почувалися обдуреними Росією, а тому не могли не відреагувати.

Вони дуже довго намагалися тримати ситуацію, не доходячи до останньої межі, але очевидно, тепер ця грань подолана, співпрацю з Росією щодо Сирії припинено, і Сполучені Штати опинилися в абсолютно новій для себе ситуації. Тепер питання полягає в тому, що буде далі.

Бомбардування Алеппо і боротьба за місто будуть продовжуватися доти, доки сирійські війська не візьмуть його. Чи можуть Сполучені Штати якось цьому перешкодити? Напевно, ні. Але падіння Алеппо – ще не кінець війни.

Якщо раніше воно дійсно могло означати закінчення війни, і саме на це розраховували росіяни, то сьогодні, після розриву всіх консультацій з США, Алеппо - лише один з епізодів війни.

Поки залишаються контрольовані повстанцями території, гра не закінчена

Відкритим залишається питання, що тепер робитимуть американці. А саме: які конкретні кроки можна зробити і які це може мати наслідки для президентської кампанії. Очевидно, вони не зможуть розгорнути свою політику таким чином, щоб вступити, нехай і через своїх ставлеників (proxies) у пряму конфронтацію з росіянами. Для цього потрібен як мінімум час на узгодження.

А значить, до кінця президентської кампанії серйозних кроків, які могли б дійсно вплинути на ситуацію в Сирії, з боку американців очікувати не варто. Особисто я не бачу механізмів, що дозволяють їм оперативно втрутитися. Момент, який був у 2012 році, після застосування режимом Башара Асада хімічної зброї, минув. Ба більше, сьогодні немає і політичної волі, необхідної для прямого втручання.

Звісно, ситуацію можна розгорнути в напрямку афганського сценарію, де росіяни змушені все більше включатися у війну, не просто як допоміжна сила, а як один із ключових гравців, і за підтримки повстанців забезпечити певний паритет, в тому числі і в повітрі. Адже ще залишаються контрольовані повстанцями території, а значить, гра не закінчена.

Але ключове завдання для американців на цей момент – все-таки провести президентські вибори, пройти цей етап.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.