Сірі вовки. Навіщо РФ звинувачує Туреччину в катастрофі A321

1 коментувати
З появою нового ворога з'являється і міф про його змову проти «великої і прекрасної Росії»

У справі про катастрофу російського літака A321, що летів з Єгипту в Санкт-Петербург, російські слідчі нібито знайшли «турецький слід». Газета «Коммерсантъ» з посиланням на своє джерело у ФСБ пише, що до теракту на борту аеробуса може бути причетним турецьке націоналістичне угруповання «Сірі вовки».

Відома історія: ще за часів Радянського Союзу шпигуни тієї чи іншої держави з'являлися або пропадали залежно від того, з ким СРСР дружив і ворогував. Так само і версія про турецьких «вовків» з'явилася на тлі різкого погіршення відносин Росії з Туреччиною.

Серйозно розглядати цю версію не має сенсу – це відтворення старих радянських практик. Так вже налаштовані їхні механізми поведінки, що з появою нового ворога з'являється і міф про його змову проти «великої і прекрасної Росії», а керівництво країни лише підставляє ім'я нового ворога у давно розроблені схеми.

Це було винайдено ще в ХІХ столітті, продовжилося в ХХ і без змін відбувається в ХХІ. Я розглядаю цю версію не інакше як кон'юнктуру, причому гнилу кон'юнктуру на рівні найгірших радянських прийомів.

Чи стане це офіційною версією російського слідства, залежатиме від того, як надалі складуться російсько-турецькі відносини. Можливо, офіційною вона так і не стане, однак для масового використання її вже запустили, створюючи тим самим негативний фон щодо Туреччини.

Якби росіяни з Туреччиною не посварилися, жодної версії про «Сірих вовків» не було б. Такий спадок КДБ, Берії, Єжова, Дзержинського та інших – інакше вони працювати не вміють.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.