Путін пропонує домовитися?

8 коментувати
Путін пропонує домовитися?
Згода російського президента на зустріч у нормандському форматі – сигнал Сполученим Штатам почекати і не вводити санкції за Сирію

Аналізуючи як мінімум відкладену перспективу застосування нових санкцій проти Росії і Сирії з боку Сполучених Штатів Америки, ми бачимо, що ключове завдання цих відкладених санкцій – примус Росії до займання конструктивної позиції щодо питання в сирійському конфлікті. Саме на це розраховують ті, хто ці санкції хоче впровадити.

Другий момент, який сьогодні вже очевидний, це те, що, можливо, саме під загрозою цих санкцій Путін прийняв рішення все-таки зустрітися у форматі «нормандської четвірки». Це означає, що він не готовий різко розривати відносини із Заходом і бити всі горщики.

Його згода на зустріч – сигнал Сполученим Штатам почекати і не вводити санкції. «Ми що-небудь придумаємо», – як би говорить Путін. Швидше за все, американці можуть погодитися на такий формат: не застосовувати санкції, але загрожувати зробити це, якщо ситуація знову погіршиться.

Це чимось нагадує формат «ми продамо Україні зброю, якщо ви підете на відкритий напад».

Якщо станеться така рокіровка, введення санкцій, швидше за все, не відбудеться. На це вказує і очевидний для мене факт, що Європа не хоче говорити про нові санкції. У кращому випадку вона піде на продовження вже наявних.

Путін як мінімум не готовий різко розривати відносини із Заходом і бити всі горщики

Виходячи з усього цього, найближчим часом – вже у середу – ми побачимо дуже цікавий розвиток подій на зустрічі в Берліні. Головна інтрига полягає в тому, із чим приїде Путін. Приїде він як людина, готова до загострення, з планом ескалації, або, навпаки, запропонує план примирення, у якому європейцям буде відведено роль адвокатів РФ перед Сполученими Штатами.

Враховуючи негативне ставлення західного суспільства у зв'язку з бомбардуваннями і досить різку реакцію західного істеблішменту на дії Росії, від того, чим закінчиться завтрашня зустріч: нічим або ж згодою Путіна на дорожню карту з безпеки, залежатиме і те, як буде вибудовуватися і сирійська конструкція. Вона певною мірою є автономною, але останнім часом я все частіше бачу, що ці сюжети розгортаються паралельно і в певному взаємозв'язку.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.