Повернення Росії на Близький Схід

1 коментувати
Росіяни сподіваються, що зможуть говорити з американцями на рівних, діяти як наддержава

У радянському сходознавстві існувала думка, що могутність держави багато в чому визначається її присутністю на Близькому Сході, а також здатність підтримувати паритет в цьому регіоні поряд із Сполученими Штатами Америки.

У 90-х роках Росія програла близькосхідну гонку, «випала» з регіону.

Але сьогодні ситуація на Близькому Сході розвивається досить динамічно. Російське керівництво розглядає їхні дії тут, як повернення в боротьбу за вплив на Близький Схід.

Росія намагається створити нову платформу для співробітництва з Туреччиною, розширити співпрацю з Іраном, а також інституалізувати військовий альянс, який сформувався на тлі війни в Сирії: Москва – Тегеран - Багдад.

Не думаю, що у них вистачить ресурсів для повноцінного повернення, створення постійнодіючих баз і т. д. Росія, швидше, постійно демонструє свою готовність до ескалації ситуації. Мабуть, це додає драйву російському керівництву.

Відкриття близькосхідного напряму політики, напевно, стало певною мірою несподіванкою для самого російського керівництва. За останні п'ять років даний напрям зовнішньої політики перетворився з маргінального на чи не найголовніший. Росіяни сподіваються, що завдяки близькосхідній проблематиці вони зможуть говорити на рівних з американцями, діяти як наддержава.

На тлі втоми США Росія намагається відновити свій вплив на Близькому Сході

Тим часом, Захід не єдиний. Між західними демократіями завжди існували протиріччя з Близького Сходу. Загалом прийнято вважати, що після виходу Франції та Британії з близькосхідного регіону, там почали домінувати, з одного боку, Штати, а з іншого – Радянський Союз.

Останній ривок США на Близькому Сході відбувся на початку 2000-х років, коли розгорілася війна в Іраку. Був період активного втручання Америки, були надії, що вдасться змінити політичний простір, соціальний порядок, побудувати щось на зразок демократії. Але сьогодні є лише втома від Близького Сходу. З енергетичної точки зору, він більше не вважається настільки важливим регіоном, як 10-20 років тому.

Все це знижує економічну привабливість Близького Сходу для США. Відповідно, знижує бажання втручатися туди.

Але святе місце порожнім не буває. На тлі втоми США Росія намагається відновити свій вплив у регіоні.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.