Навіщо Олланд згадав про союз із Путіним

0 коментувати
США потрібно переконати французів, що заклики до коаліції з РФ неконструктивні, а для цього необхідно підтримати Олланда настільки, наскільки це можливо

У світлі паризьких терактів переговори саміту G20 суттєво змістилися в бік запобігання терористичній загрозі та протидії бойовикам Ісламської держави. На відміну від торішнього саміту в австралійському Брісбені, де Володимира Путіна зустріли досить сухо, в цьому році він вже встиг провести переговори з Бараком Обамою, Девідом Кемероном і Ангелою Меркель. Крім того, президент Франції Франсуа Олланд заявив, що він буде домагатися об'єднання зусиль зі США та Росією для знищення ІДІЛ.

Ці сигнали можуть свідчити про початок діалогу між Росією і Заходом, однак про "потепління" у відносинах говорити поки складно. Думаю, в даному випадку кожна сторона виходить з власних прагматичних інтересів, і діятиме відповідно. Зближення позицій – непростий процес. Цілком імовірно, що до цього справа взагалі не дійде і все зупиниться на рівні формальних спроб.

Сьогодні Франція потребує рішучіших дій. Позиції Олланда у світлі останніх подій трохи похитнулися, тому він, як політик, хоче послати чіткі і зрозумілі сигнали французькому суспільству. Відчуваючи напругу всередині країни, він робить заяви про співпрацю з Росією в питанні боротьби з ІД - подібна дискусія у Франції ніколи не припинялася. Цей сигнал може бути націлений не лише на французьке суспільство, але і на американців. Незапланований візит держсекретаря США Джона Керрі в Париж міг бути реакцією американців на заяву французького президента з метою продемонструвати свою підтримку. Цілком можливо, що цього візиту і якихось конкретних кроків для допомоги Франції з боку США буде цілком достатньо, щоб зняти питання створення широкої антиІДІЛівської коаліції за участю Росії, про що вона давно мріє.

США не бачать Росію в складі коаліції проти ІДІЛ

Американцям така коаліція точно не потрібна. США не бачать Росію в складі коаліції проти ІДІЛ в тому форматі, в якому там хочуть бачити себе росіяни. Відповідно, Америці потрібно переконати французів, що заклики до коаліції з Росією неконструктивні, і для цього вони повинні підтримати Олланда настільки, наскільки це можливо. В іншому випадку наслідки можуть бути непередбачуваними, пожежу краще гасити ще до її займання.

У світлі відносного "потепління" у відносинах Росії і Заходу в питанні боротьби з тероризмом українці знову піднімають паніку, побоюючись, що їх інтереси при цьому постраждають. Зокрема, ходить багато пліток про можливе зняття санкцій і послаблення позиції західних країн щодо РФ в мінському переговорному процесі.

Це говорить про невпевненість у собі і відсутність власної чіткої позиції. Половина суспільства з приводу і без пише: "Зрада! Зрада!". При цьому ЗМІ стають ретрансляторами всіх наших хвилювань. Крім того, частина експертів, з числа тих, які хочуть заробити більше "лайків", також використовують риторику "зради", адже "зрада" краще продається.

Однак сирійський і мінський процеси пов'язані лише головними персонажами: і там, і там присутні Росія і Захід. Але самі процеси відбуваються паралельно. Українська і сирійська кризи мають різний порядкок денний. Є інститути і люди, що займаються безпосередньо сирійським питанням, і ті, які займаються українським.

Так що ці процеси перетинаються лише до деякої міри. Все звалювати в одну купу не можна. Крім того, існують чіткі процедури, які зобов'язані виконувати всі сторони. Не можна просто так взяти і наплювати на них. Тільки українським політикам байдуже до процедур. На Заході так справи не робляться.

Я не просто вважаю, що здача інтересів України на користь Росії малоймовірна. Як на мене, то навіть можливості такої не існує. Так, Захід зацікавлений у тому, щоб припинилася війна, він схильний до того, що поганий мир краще хорошої війни, однак порушувати правила, процедури і регламенту він не стане. Якщо в межах мінського процесу він може тримати Росію за одне місце, то навіщо від цього відмовлятися.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.