Наступ на Алеппо. Чого добиваються Путін і Асад

15 коментувати
Російський і сирійський президенти йдуть ва-банк, абсолютно не зважаючи на наслідки

Сирійське перемир'я закінчилося, щойно розпочавшись. Армія Башара Асада при підтримці російської авіації наступає на Алеппо, відновлені повномасштабні бойові дії. Якщо бомбардування найближчим часом не припиняться, місто буде лежати в руїнах і ніяких опорних точок повстанців там не залишиться. Алеппо впаде.

Сирійські переговори сильно нагадують ситуацію, що склалася в 1993 році в Абхазії: сторони досягли домовленостей про перемир'я, однак грузини виконали свою частину зобов'язань, а росіяни почали наступ і захопили Сухумі.

Ця типова поведінка для росіян, яка знову підтверджує, що вірити їм не можна, а всі угоди, укладені з ними, не варті й паперу, на якому вони написані. Заради досягнення своїх цілей росіяни готові використовувати будь-які методи. Якщо вони вважають, що під час наступу їм вдасться домогтися кращих позицій для себе, вони підуть на це. Їх хвилюють такі питання, як домінування, забезпечення кращої стратегічної перспективи, диктат умов, тому з самого початку сирійського перемир'я було зрозуміло, що воно довго не триватиме.

Переговори – це частина війни

На останньому засіданні Ради Безпеки ООН західні країни засудили Росію через відсутність з її боку кроків щодо врегулювання конфлікту. У неділю ми спостерігали набагато жорсткішу риторику щодо Росії, це не йде в жодні порівняння з тим, що було раніше. Напруга зростає. Цілком можливо, що стосовно до РФ застосують тиск, у тому числі економічний. Однак, це крайній випадок. Доки триватимуть переговори. Насправді, переговори – це частина війни.

Багато чого залежатиме від того, чи вдасться росіянам і асадитам досягти своїх цілей під час наступу. Чесно кажучи, складається враження, що Росія і Асад йдуть ва-банк, абсолютно не зважаючи на наслідки – пан або пропав. Їм на руку той факт, що в американців ув Сирії немає однозначної сторони, яку вони могли б підтримувати. Немає сили, яку вони могли б однозначно назвати «хорошими хлопцями». На цьому тлі позиція росіян, які підтримують Асада, виглядає більш виграшною. Інші країни не готові розширювати свою військову присутність в регіоні. Вони готові боротися з ІДІЛ, і не більше. Це сильно ускладнює вироблення рішення щодо остаточного врегулювання сирійського конфлікту.

Всі говорять про перемогу у війні, розмови про мирне врегулювання – лише маскування. Але якщо Росія зовсім цинічна у своїх цілях, то Захід загалом готовий схилитися до мирного врегулювання. Для них це було б перемогою. У цьому серйозна відмінність між позиціями Росії і Заходу.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.