Як турки, росіяни і саудити зіткнуться в Сирії

6 коментувати
Саудівська Аравія заявила про готовність почати в Сирії спільну з Туреччиною наземну операцію

Саудівська Аравія переходить від слів до справ: якщо раніше країна лише заявляла про свій інтерес у сирійській війні, то тепер перекидає авіацію на турецьку базу для проведення повітряної операції в Сирії. Таким чином, Саудити демонструють, що їхні слова – не порожні розмови.

Крім того, Саудівська Аравія заявила про готовність почати в Сирії спільну з Туреччиною наземну операцію, причому вона відбудеться тільки в складі сил антиіділівської коаліції, очолюваної США. Іншими словами, без згоди Сполучених Штатів Саудівська Аравія наземну операцію не почне. Ці наміри підкріплені заявою голови саудівського МЗС про те, що в разі провалу мирного врегулювання сирійського конфлікту президент Башар Асад повинен бути зміщений силою. Тим самим, вони послали сигнал Росії, мовляв, врятувати режим сирійського президента їй не вдасться. І Сполученим Штатам, які перебувають у парадигмі мирного процесу і «виносять за дужки» опцію проведення наземної операції.

Росіянам вони не вірять і готуються до гіршого

Турки і саудити, на мій погляд, краще розуміють природу сирійського конфлікту і сформовані в цьому регіоні обставини. Крім того, через зрозумілі причини, вони не довіряють росіянам. З огляду на це, Туреччина і Саудівська Аравія більше схиляються до початку наземної операції, створення безпілотної, буферної зони тощо. Іншими словами, росіянам вони не вірять і готуються до гіршого, проте вдають, що цього ще можна уникнути.

Якщо Саудівська Аравія і Туреччина почнуть наземну операцію в Сирії, чітких прогнозів і розкладів щодо того, як у них підуть справи і чи вдасться послабити Башара Асада, ніхто не дасть. Війна – така річ, в якій складно що-небудь прогнозувати. Спочатку тобі здається, що ти все контролюєш, а потім виявляється, що не контролюєш нічого – контролюють тебе.

Чому всі бояться війни? Тому що вона може привести до абсолютно непрогнозованого розвитку подій. Зважаючи на ці небезпеки, всі сторони намагаються уникнути так званого останнього аргументу, використовуючи замість цього такі інструменти як гібридна війна. Усвідомивши, що її союзники не здатні на ухвалення якогось конкретного рішення, Туреччина може почати свою гібридну війну.

У такому разі ми станемо ще на крок ближче до потужного конфлікту: зростає загроза зіткнення між Росією і Туреччиною або тією ж Саудівською Аравією. Час іде, рішення не ухвалюються, немає навіть натяків на досягнення якогось взаєморозуміння.

Проте, на Близькому Сході часто траплялося так, що у ситуації максимального напруження конфлікту сторони задля уникнення катастрофи йшли на примирення. Але це лише гіпотетичні міркування, на даний момент картинка виглядає досить загрозливо.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.