Як стають терористами

1 коментувати
Де вербувальники знаходять своїх майбутніх жертв і що допомагає їм перетворити пересічних людей на релігійних фанатиків

Теракти в Брюсселі стали шоком для світу – і приводом звинувачувати європейські спецслужби в тому, що вони не змогли запобігти катастрофі. Спецслужби дійсно не впоралися, але потрібно зрозуміти, що простого реагування на події недостатньо для того, щоб зупинити тероризм.

У тероризму є причини, і потрібно працювати саме з ними. Мова тут навіть не йде про релігійний та месіанський тероризм – з цими підвидами все набагато складніше, адже їх мотивацією є кінець світу. Люди апріорі не зацікавлені у збереженні свого життя заради досягнення якихось земних цілей. Вони готові втратити життя, щоб наблизити апокаліпсис. У цьому вони вбачають свою місію.

Але, крім цієї групи людей, що вже мотивована на вчинення теракту або яких-небудь інших дій, які, на їхню думку, повинні наблизити апокаліпсис, Страшний суд або Друге пришестя, є ще й люди, яких вербують. Тобто ті, хто стає жертвами цієї пропаганди та радикальної ідеології.

Якщо аналізувати конкретно ісламізм, то тут мова йде про складну суміші лівацьких та ісламістських ідей. Частково вони позичають свою аргументацію у лівих ідеологій, пояснюючи людям, чому ті живуть погано, але в якості виходу з ситуації пропонують не соціалізм, а іслам. Деякі з цих вербувальників стверджують, що головна мета – побудова Ісламської держави, інші ж прагнуть наблизити «останній бій» з західною культурою і прихід Месії.

Ці вербування найчастіше відбуваються в мечетях – в тому числі і в Європі. Там працюють проповідники, які приїжджають та знаходять людей з проблемами, які активно працюють з ними.

Людей перевозять з Європи на Близький Схід, звідки вони повертаються фанатиками

Також люди часто індоктринуються у в'язницях (це стосується не тільки ісламу, але також християнства та інших релігій). Ми часто бачимо, що людина виходить з в'язниці вже зараженою певною релігійною доктриною, а подальше вже залежить від того, на кого вона нарвалася і що їй вклали в голову. Адже у кожної фундаменталістської релігійної доктрини є соціальна та політична програма.

Саме з цими групами людей – тими, кого ще можна звільнити від впливу - потрібно працювати. Навіть якщо ситуація покращиться, і вразливі групи людей в Європі не будуть страждати від дискримінації, в них працюють соціальні ліфти, а ідеї мультикультуралізму будуть процвітати, все одно знайдуться люди, які з тих чи інших причин будуть потрапляти в зону ризику. І з ними треба працювати превентивно, знижуючи ризик того, що члени таких груп потраплять під вплив вербувальників.

Дуже часто таких людей перевозять з Європи на Близький Схід, де закінчують індоктринацію, після чого вони повертаються фанатиками, готовими працювати на терористів. Саме цьому повинна перешкоджати агентура всередині вразливих груп населення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.