Ядерна угода з Іраном: яка роль Москви

0 коментувати
Коли переговори з Іраном починалися, Росія була членом Великої вісімки, а коли укладається угода, РФ – міжнародний ізгой

Парламент Ірану сьогодні проголосував за підтримку ядерної угоди, досягнутої шісткою переговірників у липні 2015 року. Це стало результатом тривалого тренду, який намітився кілька років тому і зрештою привів до досягнення даного договору.

Що стосується Росії, то їй доводиться приймати цю угоду, як даність, оскільки переговори по ній почалися задовго до нинішнього падіння цін на нафту. Коли переговори стартували, Росія була членом Великої вісімки, і для неї участь у них було питанням статусу на міжнародній арені.

Однак підписувалася ядерна угода вже в умовах, коли РФ стала міжнародним ізгоєм, і росіяни не могли просто так вийти і грюкнути дверима. Саме тому важливо розглядати позицію Москви з цього питання в тривалій часовій перспективі.

У геополітичній ситуації угода з Іраном поки нічого не змінить. Найбільше в укладенні цієї угоди, здається, був зацікавлений безпосередньо сам Іран. Звичайно ж, угода компромісна, і вона не задовольняє жодну зі сторін повністю. Однак на сьогоднішній день складається враження, що це все-таки дозволить уникнути створення ядерної бомби в Ірані. Щоб уникнути подібного розвитку подій у світової спільноти з'явиться механізм ретельного контролю над іранськими ядерними потужностями.

Торгівля завжди сприяє миру і взаєморозумінню

Таким чином, усунуто ключову перешкоду, що стояла на шляху відновлення відносин між Іраном, з одного боку, а також Євросоюзом і Америкою – з іншого. Незадоволеним, звичайно ж, залишився Ізраїль, який наполягає на тому, що Ірану довіряти не можна, і він все одно не виконає свою частину домовленостей. З огляду на це важливо враховувати, що це також є частиною переговорного процесу між Ізраїлем та Сполученими Штатами. Напевно, подібним чином ізраїльтяни домагаються, щоб США приділяли їм більше уваги.

Звичайно, всередині Ірану є й зовсім інша риторика, яка відрізняється від фактичних дій керівництва країни. Радикали говорять про те, що Іран не повинен йти ні на яке зближення з Заходом. Тим не менш, є ще й об'єктивна реальність, яка примушує країну діяти саме таким чином. Санкції, що були накладені на Іран, спровокували дуже серйозний економічний занепад. Саме це змусило їх піти на переговори з західними лідерами.

В цілому торгівля завжди сприяє миру і взаєморозумінню. Якщо країна має більше економічних зв'язків і торговельних відносин з іншим світом, то це сприяє миру, а не війні. Іран у даному випадку - не виняток. Війні сприяє, якщо країна вирішує, що вона може робити що завгодно, аж до створення ядерної бомби. Подібна країна боїться всього, прагне озброюватися і на тлі своїх страхів схильна втягуватися у воєнні конфлікти і т. д.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.