Хто обстріляв ізраїльський Ейлат

5 коментувати
Випуск ракет по Ізраїлю з Єгипту – це запрошення до ескалації

По курортному ізраїльському місту Ейлат випустили серію ракет з території Єгипту. Три ракети знищені системою протиповітряної оборони Ізраїлю Залізний купол, ще чотири – вибухнули за межею міста.

Обстріл, найімовірніше, здійснений з Синайського півострова, який належить Єгипту, але погано контрольований місцевою владою. Ситуація там склалася непроста. Місцеві племена займаються контрабандою – це одне з постійних джерел доходу. Крім того, вони активно співпрацюють з регіональними підрозділами Аль-Каїди.

Все це розрослося на тлі блокади сектора Гази, куди з Синайського півострова контрабандним шляхом потрапляють зброя, продукти та багато іншого. Будь-яка блокада призводить до подібного. Місцеві банди займаються здирництвом, крадіжками, захопленням полонених і нападами на єгипетських військових, які так і не можуть взяти цю територію під свій контроль.

Ми прекрасно розуміємо, що синайські ракети навряд чи завдадуть істотної шкоди Ізраїлю. Випуск ракет по Ейлату, таким чином, – це запрошення до ескалації.

Якщо Ізраїль вдарить у відповідь, це не зможе не обурити єгиптян і арабів в цілому

Важливо розуміти контекст, в якому відбулася ця подія: нещодавно ізраїльська влада прийняла спірне рішення, узаконивши поселення на окупованих територіях, що суперечить резолюції Ради безпеки ООН. Створення поселень на окупованих територіях – військовий злочин. Тож обстріл Ейлата можна інтерпретувати і як удар у відповідь на рішення Ізраїлю щодо поселень.

Головна мета – створити напругу у відносинах між Ізраїлем і Єгиптом, оскільки нинішній єгипетський президент Абдель Фаттах Ас-Сісі почав сильно зближуватися з Єрусалимом на тлі сирійської війни і антиісламістських поглядів. Якщо Ізраїль вдарить у відповідь, це не зможе не викликати обурення з боку єгиптян і арабів в цілому.

Раніше Сполучені Штати заспокоювали ізраїльтян, і робили все, щоб ті не завдавали удару у відповідь. Але за Трампа цим займатися, мабуть, ніхто не буде.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.