Хитке перемир'я. Чи вийде Росія з Сирії

1 коментувати
Можливо, американці запропонували РФ перемир'я, щоб дозволити їй вийти з Сирії, зберігши обличчя

Шанси чергового сирійського перемир'я невеликі. Кількість груп, які до нього приєдналися, лише незначною мірою перевищує число тих, хто відмовилися від нього – співвідношення приблизно 50:30. Більше того, ідентичність багатьох груп залишається під питанням: розібратися, хто вони та від чийого імені діють, практично неможливо.

Сторони будуть підтримувати перемир'я доти, доки їм це буде вигідно. При цьому вони продовжать заплющувати очі на ситуацію під Алеппо, де бойові дії так і не припинялися. Якщо ж така ситуація перестане їх влаштовувати, вони скажуть: «Погляньте, ніякого перемир'я немає». Іншими словами, все залежить від того, наскільки сторонам вигідно, як мінімум, демонструвати прихильність збереженню режиму тиші.

Очевидно, що нинішнє перемир'я досягнуто, не в останню чергу, завдяки тиску Сполучених Штатів. Поки американцям вигідно демонструвати досягнення певного успіху в Сирії і намагатися шукати на цьому тлі слова, які б допомогли зберегти перемир'я.

Тим часом дуже важливо вдарити по Ісламській державі. Завдяки цьому можна реально змінити політичний розклад в регіоні і знизити загрозу з боку ІДІЛ. Крім того, велике значення матиме успіх спільного наступу Туреччини й Вільної сирійської армії на півночі Сирії, де для Башара Асада ситуація складається не найкращим чином – сирійський президент не захоплює нові території, а втрачає їх. Навіть більше, існує ризик потрапляння в оточення (Асад і росіяни змушені були шукати вигідніші умови, тому й погодилися на перемир'я).

Не можу собі уявити, щоб росіяни розгорнули в Сирії широкомасштабну наземну операцію – вони не самогубці

Зрозуміло, що бойові дії повністю не припиняться. Це завжди можна інтерпретувати як на користь перемир'я, так і проти нього, адже в певний момент можна вийти з перемир'я і продовжити наступ. Особливо зважаючи на той факт, що визначити, хто саме наступає, не завжди можливо.

Враховуючи ослаблення армії Асада, багато експертів припускають, що росіянам в якийсь момент доведеться вибирати між початком наземної операції в Сирії або повним виходом з неї. Не можу собі уявити, щоб росіяни розгорнули там широкомасштабну наземну операцію – вони не самогубці. Думаю, їм краще виходити з Сирії. Можливо, американці тому і запропонували Росії перемир'я, щоб дозволити їй вийти, зберігши обличчя.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.