Ердоган і США вдарять по ІД?

0 коментувати
Поки не впаде Ель-Баб і поки не відбудеться оперативне оточення Алеппо, чекати наступу на Ракку не варто

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що турецькі Збройні сили разом зі США готові разом вибити бойовиків Ісламської держави з Ракки, яку ісламісти називають своєю столицею.

Чи буде такий наступ вдалим – питання, але його ймовірність досить висока. Вже зрозуміло, що сили союзників виходять на оперативний простір у битві за Ель-Баб, а це найважливіше місто на північ від Алеппо. Поки не буде цієї битви, поки не впаде Ель-Баб і поки не відбудеться оперативне оточення Алеппо, чекати наступу на Ракку не варто.

Наступ на Ракку можливий лише після здійснення цих двох дуже важливих операцій: деблокування Алеппо і оперативного оточення асадитів, а також взяття Ель-Баба.

Після цього можна буде наступати в будь-якому напрямку: як на асадитів, так і на ІД. На Ісламську Державу наступати, звісно, цікавіше, адже є міжнародна підтримка цих дій і, таким чином, можна буде розширити територію, контрольовану Вільною сирійською армією і Туреччиною.

Крім того, на відміну від Аль-Каїди, Ісламська Держава – не мережева організація. Вона зафіксована на території, у неї є чітко окреслені межі і контрольована територія. Це одночасно її перевага і вразливість.

Якщо ти мережева організація, то ти витікаєш крізь пальці; якщо ти закріпився на якійсь території, тебе можна там зловити

Якщо ти мережева організація, то ти витікаєшь крізь пальці; якщо ти закріпився на якійсь території, тебе там можна зловити.

Зрозуміло, що така атака буде серйозним ударом по ІД. Чи можна це назвати кінцем ІД? Найімовірніше, навряд чи. Тим не менш, ми чітко знаємо, що, наприклад, для офіційної сирійської влади Ісламська Держава не є основним супротивником: головним ворогом вони вважають всіх опозиціонерів і повстанців. ІД ж виглядає просто тлом, на якому відбуваються бої між опозицією й урядовими військами.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.