Чому Сирія відмовилася від кремлівської конституції

3 коментувати
Без загального бачення принципи формування держави настільки різняться, що об'єднати їх «під одним дахом» практично неможливо

Кремль запропонував проект нової конституції Сирії представнику сирійських повстанців Яхью аль-Аріді під час переговорів із врегулювання конфлікту в столиці Казахстану Астані. Повстанці відмовилися підтримати цей проект, оскільки він був написаний в Москві російськими експертами.

Російський проект сирійської конституції передбачав обрання президента країни на сім років без права домагатися переобрання, створення двопалатного парламенту, а також відкидав ісламський шаріат як основу для закону.

У мене немає очевидного рішення щодо того, якою має бути сирійська конституція. Справа в тому, що вона повинна стати підсумком війни - а війна ще триває. Про яку конституцію може йти мова, коли під питанням залишається навіть майбутнє Сирії як єдиної держави, і коли майже у кожної впливової групи (не має значення, зовнішньої або внутрішньої) є своє бачення цього майбутнього?

Спільного бачення немає, а без нього принципи формування держави і суспільства настільки різняться, що об'єднати їх «під одним дахом» стає практично неможливо. Зрозуміло, що зусилля будь-якого боку - будь то Росія чи будь-хто інший - нав'язати протиборчим силам свій варіант Конституції будуть марними. Це, скоріше, така собі вправа в стилі «а давайте перевіримо обстановку на предмет загального фундаменту, на якому можна щось будувати».

Зусилля будь-якого боку нав'язати протиборчим силам свій варіант Конституції будуть марними

Поки я такого загального фундаменту не бачу, і мене не дивує, що сторони не готові йти на компроміс.

Не кажучи вже про те, що там вказана автономія курдів, проти якої буде агресивно виступати Туреччина, адже слабке державне управління призведе до повторення ситуації в Іраку - курдська автономія перетвориться практично на самостійну державу, в чому турецька влада абсолютно не зацікавлена. Ця загроза є прямою і явною, а тому Туреччина ніколи не допустить автономізації курдських територій.

Не можна забувати і про те, що території, які зараз контролюють курди, набагато більше, ніж ареал їх поселень на території Сирії; а це значить, що навіть за умови згоди сторін на автономію відбудеться досить болючий переділ територій, на який не піде жоден з впливових гравців регіону.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.