Чому багатьом байдужі теракти в Пакистані

0 коментувати
Теракти на умовному «марґінезі» – в Пакистані, в Туреччині або десь на Близькому Сході – не сприймаються так гостро

27 березня в пакистанському місті Лахорі терорист-смертник підірвав себе біля міського парку. Жертвами теракту стали 70 осіб, з них 29 – діти. Проте, ця подія не викликала такої бурхливої реакції, як нещодавні теракти в Брюсселі. Чому так сталося?

Те, що теракти в Європі привертають більше уваги, ніж аналогічні випадки на Близькому Сході – цілком зрозуміло. Люди реагують на небезпеку. А ключові засоби масової інформації, незважаючи на глобалізацію, розташовані саме на Заході.

Людина на рівні інстинкту налаштована на виявлення небезпеки. І, зазвичай, реагує на ту інформацію, яка сигналізує про небезпеку безпосередньо для неї. Це абсолютно нормально, на такому принципі побудована зацікавленість людей в отриманні актуальної інформації.

Також саме тому люди люблять дивитися фільми жахів і бойовики: на підсвідомому рівні вважаючи, що таким чином отримують інформацію, необхідну для забезпечення своєї безпеки і виживання. Цей інстинкт сформувався ще в ті часи, коли наші предки бігали по савані і тільки почали перетворюватися в людей у нашому розумінні цього слова.

Зрозуміло, людина не збирає всю можливу інформацію про небезпеки, а вибирає те, що може вплинути на неї та її оточення. Це перший фактор.

Людина на рівні інстинкту налаштована на виявлення небезпеки

Другий фактор – в Європі зосереджені найбільш популярні засоби масової інформації, центри світової активності. Саме Європа протягом довгого часу була флагманом розвитку людської цивілізації. Тому теракти в Європі, зрозуміло, привертають більше уваги – там зосереджені ключові глобальні гравці.

Тоді як теракти на умовному «марґінезі» – в Пакистані, в Туреччині або десь на Близькому Сході – сприймаються (передусім, європейцями та їхніми медіа) не так гостро. Новини про ці події становлять інтерес тільки для тих, хто, можливо, планує їхати в ці країни і може постраждати. Відповідно, міністерство закордонних справ рекомендує або не рекомендує своїм громадянам їхати чи не їхати в цю країну у зв'язку з заворушеннями або терактами.

Це один з результатів розвитку людської цивілізації: Європа і США були і досі залишаються центрами цивілізації. Про це написано величезну кількість книг, і посперечатися з цим важко. Тому все, що відбувається на Заході, викликає більше уваги.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.