Ласкаво просимо в Європу

2 коментувати
За фактом українці будуть користуватися тією ж процедурою, що і власники дипломатичних паспортів

Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнес Ган заявив, що 15 грудня Європейська комісія дасть позитивні рекомендації про скасування візового режиму для України і Грузії.

Подібні заяви просто так не робляться, і ми дійсно можемо очікувати позитивного рішення чиновників Єврокомісії.

Хоча остаточну редакцію рішення ми побачимо тільки завтра, але в цілому позитивна рекомендація Єврокомісії говорить про те, що Україна виконала зобов'язання щодо другої фази плану лібералізації візового режиму. Іншими словами, ми надали Комісії інформацію про виконану роботу і у них до нас немає зауважень.

Після цього рішення ЄК повинна погодити Європейська Рада. Тут труднощів виникнути не повинно, оскільки суть плану і виконання вимог вони вже не розглядають, а лише схвалюють рішення Комісії. Термін узгодження не регламентований – це може відбутися протягом тижня, а може і протягом місяця або двох. Рада може відтягувати або прискорювати цей процес, виходячи зі свого бачення.

Рішення Єврокомісії повинна погодити Європейська Рада

Після цього Євросоюз приступить безпосередньо до імплементації безвізового режиму, щоб громадянин України міг приїхати з паспортом на прикордонний пункт Шенгенської зони і в'їхати туди без візи. Це займе близько півроку. Грубо кажучи, прикордоннику в аеропорту Берліна потрібно дати вказівку, що громадянин з українським паспортом має право проходити кордон без візи; він повинен отримати примірник паспорта України, інструкції і т. д.

Таким чином, у нас є три етапи: 1) заява Європейської Комісії завтра; 2) позитивне рішення Європейської Ради (до двох місяців); 3) імплементація.

За моїми оцінками, найпізніше з 1 вересня громадяни України матимуть можливість користуватися відповідними привілеями. Як відомо, спрощений режим стосується лише короткострокових поїздок до ЄС. Сумарно людина може перебувати на території країн Шенгенської угоди протягом 90 днів упродовж року. За фактом українці будуть користуватися тією ж процедурою, що і власники дипломатичних паспортів: ви приїжджаєте на прикордонний контроль, даєте прикордоннику паспорт без візи, він перевіряє документ, ставить штамп про в'їзд і бажає гарного дня.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.