Я прихильник створення в Україні ядерного циклу

4 коментувати
Цей проект має економічну доцільність, окрім того, виводить країну на якісно новий технологічний рівень 

Своє перше і головне завдання я вбачаю в тому, щоб реорганізувати Міністерство в прозору, модернову структуру, здатну впроваджувати сучасну екологічну політику. Прагну, аби в громадській уяві міністерство не асоціювалася з корупцією та "розпилом" надр. Натомість бачу, що саме тут може зароджуватися нова культура ставлення суспільства до навколишнього середовища у найширшому розумінні цього слова. Ми - те, де ми живемо. Ми - такі, як ми живемо. Тож ставлення до природних ресурсів, які є надбанням не лише нинішнього, а й прийдешніх поколінь, має визначати в тому числі і національні пріоритети.

Почав я роботу з організаційних моментів. Наприклад, вже на першій апаратній нараді прийнято рішення про швидкий перехід на електронний документообіг принаймні в рамках міністерства та запровадження відкритих електронних сервісів. Дико виглядає, коли в міністерстві екології працівники носять за собою сотні папірців! Думаю, це можна запровадити досить швидко. Другий пріоритет - міністерство має стати локомотивом росту ВВП через ефективне управління та підпорядкування державних природних ресурсів потребам промисловості. Третє завдання - закладання стратегічних пріоритетів у екологічній політиці, які б відповідали Угоді  про асоціацію з ЄС. Україна мусить наблизитися до стандартів екологічного управління, прийнятих в цивілізованому світі. Тут йдеться і про законодавчу роботу, і про розвиток державно-приватного партнерства, і про запровадження нових екологічних стандартів.

Окреме питання - кадрова політика

З проектів, які вже можна презентувати і виносити на суспільне обговорення, - нова концепція розвитку Чорнобильської зони відчуження. Є різні ідеї - від розвитку тут біосферного заповідника до створення наукової бази з вивчення наслідків та запобігання катастроф. Окрім того, я є палким прихильником ідеї створення в Україні повного ядерного циклу, тобто захоронення ядерних відходів на територіях, які будуть завжди неприйнятними для життя. Цей проект має економічну доцільність, окрім того, виводить Україну на якісно новий технологічний рівень країн світу.

Вважаю, що ми стоїмо перед термінової потребою реформи Екологічної інспекції. З корупційної піраміди вона має перетворитися в ефективний прозорий сервіс забезпечення екологічної безпеки.

Окреме питання - кадрова політика. По всій структурі мінекології, в тому числі і на чолі підпорядкованих держпідприємств, мають працювати люди з сучасним мисленням та бездоганною репутацією. Сподіваюся на підтримку громадськості у контролі за роботою кожного.

Втім, за кілька місяців ми вже зможемо говорити про підсумки наміченого та більш детально обговорювати нові проекти у галузі.

Текст опублікований в журналі «Новое Время» за 22 квітня в рамках опитування нових міністрів про те, що вони планують зробити на своїй посаді


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.