На Донбасі та в Криму вирішується доля Європи

0 коментувати
Вважати, що російська загроза обмежиться Україною - небезпечна і неприпустима ілюзія

У Белграді щойно завершилася 48 Парламентська Асамблея країн Чорноморського Економічного Співробітництва (ПАЧЕС). Одна з головних тем - залучення міжнародних інвестицій в регіоні. 

Філософія та мета Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС) – стабільність, мир і процвітання в басейні Чорного моря.

Україна – повноправна країна-учасниця співдружності, завжди розділяла цю мету і брала участь у всіх програмах ОЧЕС протягом усіх років існування організації.

Але ситуація трьох останніх років вимагає особливого осмислення.

З моєї точки зору, неможливо розірвати причинно-наслідкові зв'язки між політикою і економікою.

Сьогодні, кажучи про економіку, ми змушені також говорити про війну. Про ту ситуацію, в якій Україна живе вже три роки.

Росія, одна з учасниць ОЧЕС, анексувала Кримський півострів і розв'язала війну на Сході України, нехтуючи всіма нормами міжнародного права.

Сьогодні, кажучи про економіку, ми змушені також говорити про війну

Україна зазнає величезних економічних і фінансових втрат через російську агресію. На даний час економічна ціна російської агресії - скорочення українського валового внутрішнього продукту на 20%. Щоденні витрати на військове протистояння з Росією на Сході України забирають від $5 до $7 мільйонів.

Російська агресія спровокувала в Україні надзвичайну гуманітарну ситуацію. Тисячі загиблих і поранених як серед військовослужбовців і добровольців, так і серед мирного населення, мільйони внутрішньо переміщених осіб. Зруйнована інфраструктура Донбасу. Збиток від окупації Криму становить понад трильйон гривень.

Але в той же час Україна вчиться жити в стані війни, вчиться швидко і у важких умовах. Ми вимушено звикаємо до нової реальності. І ми маємо навчитися жити в цій реальності, в якій військовий конфлікт може затягнутися на роки. Війна не повинна бути чинником, який закриває можливості успішного економічного співробітництва із зовнішнім світом, з країнами-партнерами України. Отже, ми маємо потроїти наші зусилля, аби, попри все, забезпечити економічне зростання в нашій країні.

Учасники ПАЧЕС визнають, що Україна в найскладніших умовах здійснює впевнені кроки у напрямі покращення інвестиційного клімату та надає сигнали міжнародним інвесторам щодо можливості ефективного співробітництва.

Але вважаю за потрібне сьогодні підкреслити наступне.

Без повернення миру в чорноморський регіон неможливо говорити про сталий зріст економіки як в регіоні в цілому так і в країнах-учасницях чорноморського співтовариства.

Росія як країна - учасниця ОЧЕС заявляє про свою участь в нових економічних та інфраструктурних проектах для країн Чорноморського басейну. Проте, слід розуміти, що міжнародна репутація РФ в найближчій перспективі працює не на покращення, а на погіршення економічних показників країн-учасників. Країна, що грубо порушує норми міжнародного права, за визначенням не може бути економічним драйвером ОЧЕС, не може гарантувати мир, стабільність і співробітництво в регіоні, і це потрібно усвідомити всім.

Країни-учасниці ОЧЕС абсолютно не застраховані від реалізації «російського сценарію» на їх територіях і у їх берегів. Потрібно чітко усвідомлювати: вважати, що російська загроза обмежиться Україною - небезпечна і неприпустима ілюзія. Кремль в даний час проявляє ознаки своєї поки ідеологічної і політичної присутності і в країнах Балтії, і на Балканах. Сьогодні жодна країна світу, в тому числі й країни-учасниці ОЧЄС, не можуть відчувати себе в безпеці, тому що умовні «Крим» та «Донбас» можуть наразі з’явитися на території будь-якої держави. Без повернення Україні окупованих територій неможливо повернення Росії в поле міжнародного права. Сьогодні саме  на Донбасі і в Криму вирішується, чи буде мир в Європі. Тільки спільними зусиллями можна повернути Росію в правове поле. Сьогоднішня війна України з РФ – це не проблема однієї України, це протистояння цивілізаційних цінностей та тиранії.

Учасники Асамблеї мають дати політичну оцінку діям Росія і спільно сприяти припиненню російської агресії в Україні та запобігти її планам з реалізації російського сценарію в країнах Східної Європи, поки вона не зруйнувала економіку країн - учасниць ОЧЕС.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.