Репутаційний капітал

0 коментувати

Репутаційний рейтинг значно впливає на торгівлю, туризм та інвестиційні можливості. І Україні поки радіти не варто

Міжнародний «Інститут репутації» оголосив  список країн за рівнем репутації в 2017 році. В ТОП-3 найкращих увійшли Канада, Швейцарія та Швеція. Найбільше репутаційних втрат зазнали США (38) та Росія (51 місце). Репутаційний рейтинг має велике значення, оскільки впливає на торгівлю, туризм та інвестиційні можливості. Експерти інституту наголошують, що комфорт у веденні бізнесу та відпочинку дозволяє країні швидко та ефективно розвивати економіку.

Місце у рейтингу визначають за наступними критеріями:

1.       дії уряду

2.      адаптація соціальної та економічної політики 

3.      рівень етичних цінностей 

4.      відкритість та корупція

5.      відповідальність політиків в світових процесах 

6.      ефективність дій у співвідношенні до поставлених цілей

Найкраще зростання в репутаційному рейтингу 2017 року, як не дивно, здобули Греція (26 місце проти 40 в 2016), ОАЕ (27) та Єгипет (40). Найбільшими лузерами рейтингу стали США, Росія та Нігерія. Падіння США з 28 на 38 місце пов’язують з діяльністю Трампа. 

Брекзит на 5 позицій погіршив репутацію Великобританії, особливо в сфері інвестицій та торгівлі. Сьогодні уряд Терези Мей фактично торгуєтеся з ЄС на яких умовах країна виходитиме з ЄС. Одразу після оголошення результатів Брекзиту, великі компанії, корпорації та фінустанови оголосили про перенесення своїх активів в інші країни. І це, однозначно, впливає на економіку країни. 

Поряд з США та Великобританією найбільших втрат в рейтингу глобальної репутації зазнала Росія. Після незначного минулорічного покращення, Росія зганьбилась через “неефективну політику уряду”. Такі чинники як “відкритість країни та сповідування етичних принципів” і “відповідальність дій в світовому процесі” сформували й без того негативну репутацію країни.

Найдужче репутація Росії постраждала через військові дії в Сирії та Україні. Накладені за це санкції фактично знищили можливості країни в сфері інвестицій.

Що ж Україна?

В порівнянні з 2016 роком, Україна покращила свої результати. Сьогодні у неї 45 місце проти 59-го минулого року. Однак радіти не слід, бо ми перебуваємо в зоні так званих “слабких та уразливих країн”. Щоб увійти в зону “країн які модернізуються та змінюються в кращу сторону”, нам потрібно увійти принаймні в першу тридцятку.

Реформи, безвізовий режим та вільна торгівля з ЄС, однозначно, стали тими чинниками, які забезпечили ріст в рейтингу. Та високий рівень корупції та слабка судова система стримують ривок до зони “країн що розвиваються”. І це прямо впливає на формування образу України в очах іноземних інвесторів та туристів.

Що таке репутація і як вона працює?

Репутація - це значить довіра інвесторів та бізнесу до розвитку країни. Тобто, репутація це цілий комплекс того, що влада, робила, робить та планує робити в перспективі міжнародного глобального ринку.

Репутація завжди будується з внутрішніх процесів і оцінюється зовнішніми гравцями як кінцева картинка надійності чи ненадійності країни. До прикладу, якщо в Україні лунають постійні заклики до дострокових перевиборів, то в очах експертів це буде виглядати як політична нестабільність, що в кінцевому випадку призведе до втрати довіри. Адже “гроші люблять тишу”.

Спостереження за намірами та вчинками країни створює так званий “репутаційний спектр” і формує “репутаційний профіль” .

Наміри – це публічні заяви та оголошені цілі. Дії – це реалізація поставлених цілей, які впливають на покращення або погіршення життя громадян. Тому, чим вища енергія вчинків і чим більше намірів стали реальністю, тим вищий “репутаційний капітал”, який, в свою чергу, впливає на можливість залучення ресурсів для реалізації подальших намірів.

Неодноразово чуємо про те що, “терпіння в наших союзників практично відсутня”. Причина - невиконані обіцянки. Варто пригадати історію з відкладанням довгоочікуваного безвізу, яка так довго тривала саме через те, що влада своєчасно не виконувала своїх обіцянок щодо реформ. 

Що потрібно робити для покращення репутації?

Перш за все, виконувати обіцянки перед громадянами та міжнародними партнерами. Невиконання поставлених цілей спонукають українців масово виїжджати на заробітки. І повернути їх на Батьківщину буде складно. 

Те ж саме з інвесторами. Якщо обіцянки щодо викорінення корупції з державних інституцій не стануть реальністю, інвестори й далі ставитимуться до України, як до країни виживання, а не можливостей.

Важливим фактором репутаційної міцності є статус правової держави. Незалежні суди, де сила права, а не право сили, формують образ надійної країни-партнера.

Від швидкості розвитку України як “правової держави”, залежить й економічне зростання. Зараз половина економіки України працює в тіні - натомість правова держава унеможливлює подібне.

Правова держава  це основа демократії. В таких країнах протестувальники власними силами не звільняють ув’язнених і не захоплюють силоміць державні інституції чи будівлі комунального господарства.

Однак не всі ці чинники визначають рівень репутації. Кожен громадянин є тим, хто будує або руйнує репутацію країни, особливо коли перебуває за кордоном. Репутація – це процес, який залежить від усіх.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Більше блогів тут

 

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.