Старість і радість. Про бажання після 50

11 коментувати
Сексуальне життя людей похилого віку слід сприймати як ліки

Сексуальне життя людей похилого віку слід сприймати як ліки

Секс — подарунок, який дається нам на все життя, і дуже шкода, якщо ми почнемо пригнічувати свої інстинкти, вважаючи, ніби в певному віці це непристойно

Думаю, всі погодяться, що більшості з нас навіть не хочеться думати про те, що наші бабусі і дідусі можуть займатися сексом. Ми автоматично вважаємо літніх людей асексуальними або, принаймні, зацікавленими в сексі лише заради народження дітей. Це, звісно, повна маячня — і все ж такої точки зору дотримуються багато людей.

На жаль, така позиція може призвести до сумних наслідків. По-перше, секс — подарунок, який дається нам на все життя, і було б дуже шкода, якби люди почали пригнічувати свої інстинкти і бажання просто тому, що займатися сексом в їхньому віці вважається непристойним. По-друге, ця позиція входить у конфлікт з реальністю.

Дослідження показують: якщо літні люди не скаржаться на здоров'я і перебувають у стосунках, більшість з них продовжують займатися сексом. І не без задоволення. Згідно з підрахунками Чиказького університету, 75% жінок і 80% чоловіків старше 70 років, які продовжували займатися сексом, отримували від нього задоволення. До того ж дослідження, проведені AARP, великою американською членською організацією для людей після 50, а також дані, опубліковані в моїй книзі Планка нормальності: дивовижні секрети щасливих пар показують, що літніх людей ніяк не назвеш асексуальними.

Дві третини чоловіків старше 50 років і близько половини жінок тієї ж вікової групи зізнаються, що досі обіймають і цілують свого партнера на людях. Найщасливіші ж пари і зовсім не можуть відірватися один від одного. 78% запевняють, що хоча б іноді тримаються за руки, 85% щасливчиків раз на тиждень кажуть партнеру "я люблю тебе" і 74% цих пар як мінімум кожні сім днів обмінюються пристрасними поцілунками.

Ми живемо в країнах, одержимих ідеєю молодості

І тут варто зазначити, що літні люди не тільки тримаються за руки. Вік дійсно впливає на бажання, але, незважаючи на те, що частота занять сексом після 50 починає зменшуватися, вивчення здорових людей віком від 82 до 102 років показали: 62% чоловіків і 30% жінок раніше займалися сексом. Що ще більш оптимістично, 8 з 10 респондентів сказали, що завжди або майже завжди досягали в процесі оргазму.

Я впевнена: сексуальне життя людей похилого віку слід сприймати як ліки. Якщо ви любите своїх бабусю і дідуся, то повинні бажати їм вести сексуальне життя якомога довше. Все ті ж дослідження стверджують: літні люди, які продовжують відчувати оргазми, зберігають здоров'я, живуть довше і щасливіші, ніж ті, хто припинив займатися сексом. Крім того, для літніх чоловіків, що займаються сексом хоча б двічі на тиждень, ризик серцевого нападу значно знижується.

Звичайно, багатьом коханцям дійсно доведеться замість кількості зробити наголос на якості. Інтенсивність актів після 70 знижується. До того ж існують підтвердження того, що секс може набриднути. Коли людей, які перебувають у відносинах більше 21 року, запитали, чи є у них відчуття, що найчастіше партнер займається з ними сексом з почуття обов'язку, майже 50% відповіли ствердно. Можливо, причиною є те, що зі стосунків пішла іскра, але, можливо, це просто наслідок ситуації, коли одному з партнерів хочеться зайнятися сексом, а другому — не дуже, але він все-таки погоджується.

Пам'ятайте: секс — це життя.

Культурні та особисті упередження часто стосуються питань сексуальності та старіння — і чинять на них величезний вплив. Ми живемо в країнах, одержимих ідеєю молодості, тож літнім людям складніше повірити і прийняти те, що вони теж мають право займатися сексом. Ба більше, їм хочеться відчувати себе привабливими — навіть у 80. Звучить неймовірно? А ось і ні!

Нам своєю чергою потрібно подавати літні пари в більш позитивному світлі, розповідати більше історій про їхнє любовне життя, знімати фільми, де гарячі історії дістаються і старим. Більше того, час на нашому боці: завдяки розвитку медицини зростає тривалість життя і, впевнена, кількість літніх людей, які продовжують вести активне сексуальне життя, теж стане збільшуватися.

Колонку опубліковано в журналі "Новое Время" за 18 березня 2016 року. Републікування повної версії тексту заборонене.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.