Чи потрібна жінкам своя Віагра

4 коментувати
Чому жінки з віком втрачають інтерес до сексу та чи є таблетки, здатні допомогти

Чи справді у неї болить голова? І, якщо ні, допомогла б їй маленька рожева таблетка?

Загалом, ми знаємо, що багато жінок відмовляються від сексу, посилаючись на головний біль, втому чи проблеми у стосунках (якби секс пропонував Джордж Клуні, головний біль міг би дивовижним чином зникнути в одну мить).

Але я не вірю, що сварки і втома – єдині причини, через які жінки втрачають цікавість до сексу.

Саме тому факт появи «жіночої Віагри» – таблетки, що відновлює жіноче лібідо за тим же принципом, що і традиційна Віагра допомагає мільйонам чоловіків, цікавий.

Звісно, запуск таких ліків викликає питання. Але деяких жінок дійсно засмучує втрата лібідо. Вони шукають допомогу і мають на неї право.

Під час своїх семінарів на тему сексуальності і взаємин я часто чула скарги: «Я люблю свого чоловіка. Раніше мені хотілося займатися з ним коханням. Але тепер я нічого не відчуваю. Я хотіла б, щоб колишні бажання до мене повернулися». У таких випадках я не вважаю, що проблема у стосунках, нездатності партнера або наслідках старої сексуальної травми. Ні, справа в чомусь іншому.

Чи справді у неї болить голова? І, якщо ні, допомогла б їй маленька рожева таблетка?

Потрібно визнати: незрозуміло, що допоможе жінці, яка втратила здатність збуджуватися. Перші клінічні випробування Віагри з метою перевірити, чи зможе вона стимулювати у жінок бажання, пройшли не дуже добре. Дослідження психологів Андреа Бредфорд і Сінді Местон показало: навіть, коли жінки думали, що приймають ліки (хоча насправді це було плацебо), вони все одно говорили про підвищення лібідо. Це відзначалося практично у всіх досліджуваних, особливо, якщо вони перебували у тривалих відносинах.

Ефект плацебо сильний – настільки, що домогтися схвалення нових ліків непросто, адже вони повинні показати більш серйозні результати, ніж у контрольної групи, яка приймала плацебо .

Доктор Джулія Хейман, шановний психолог і колишній голова інституту Кінсі, якось пожартувала, мовляв, хотіла б, щоб плацебо можна було продавати, як реальні ліки, оскільки це дало б ті самі результати і без побічних ефектів.

Але жорстокий бій між захисниками такихо ліків і лікарями, які вважають, що їх схвалення – спроба впоратися з неіснуючою проблемою, вельми серйозне питання. Одна сторона сподівається отримати пігулку, яка вирішить проблему лібідо; інша шукає природне рішення або ж проблеми у психологічному стані досліджуваних.

Фактом залишається те, що існують медичні докази: на бажання впливають не тільки психологічний стан або відносини. Ми знаємо, наприклад, що «гормони стресу» зменшують імовірність збудитися. Ми також знаємо, що багато сучасних ліків, скажімо, антидепресанти, а також ліки, що застосовуються для лікування серцевих хвороб, раку і діабету, впливають на лібідо. Так чому б не прийняти той факт, що фізичний стан деяких жінок впливає на сексуальну сферу? І чи можна вирішити цю проблему за допомогою ліків?

Це стало серйозним питанням для феміністок. Але, що цікаво, думки розділилися і серед самих феміністок: деякі з них підтримують ідею таблетки і вважають, що жінки мають право на «ліки для лібідо». Інші ж упевнені, що це лише чергова змова з метою оголосити жінок неповноцінними, тоді як зниження лібідо з віком є природним станом, і лікувати його не треба.

Я розумію аргументи обох сторін, але згодна все-таки з першою. Навіть якщо втрата сексуального бажання природна, це не означає, що вона бажана. Я, наприклад, зараз не в такій добрій фізичній формі, як раніше, але я знаю, що стану сильніше, якщо займатимусь спортом. Чи йду я проти природи? Так, іду. Природно – не завжди означає добре, і, якщо таблетка або вправи допоможуть відтермінувати зміни, яких ми не хочемо, я тільки за.

Звичайно, будь-які нові ліки повинні бути безпечним і ефективним. Я розумію, що якісь побічні ефекти, напевно, будуть, але вони повинні бути незначними і малоймовірними.

За себе можу сказати, що можливість відчувати сексуальне бажання – важлива частина моєї особистості і бажання отримувати задоволення від життя. Якщо колись я раптово таку можливості втрачу, я першою встану в чергу за цією таблеткою.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Пеппер Шварц. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.