Чому ми ненавидимо зради, але продовжуємо зраджувати

7 коментувати
Ми оголошуємо зраду головним аморальним актом, хоча знаємо, що плоть слабка

Згідно з дослідженням Gallup, більше 90% людей негативно ставляться до подружньої невірності. Це логічно: кому сподобається, якщо ваша кохана людина почне фліртувати з іншими, не кажучи вже про секс. Про це навіть думати боляче.

Але давайте визнаємо незручний факт: згідно з різними дослідженнями, від 25 до 50% одружених чоловіків і жінок протягом життя зраджували своїм партнерам. Хай буде 50%. Додайте до цього цивільні шлюби. І одностатеві пари – не виняток.

І що ж ми робимо? На публіці оголошуємо зраду головним аморальним актом, хоча знаємо, що плоть слабка, особливо серед людей, спраглих до захоплення і схвалення, а також тих, у кого є переваги – влада і гроші (іншими словами, це стосується більшості політиків і світових лідерів).

Ми не просто намагаємося заперечувати цю реальність – навіть думки про неї не маємо. Хоча протягом історії ми постійно намагалися зробити таку поведінку кримінально караною. Схоже, ми вирішили, що раз уже змінити людську природу не можливо, потрібно хоча б посадити її на ланцюг. Підтвердження мого аргументу: в Південній Кароліні «регулярні статеві зносини» поза шлюбом є злочином, що карається позбавленням волі.

Раніше зрада була одним з небагатьох легальних способів отримати розлучення в США (хоча і не у всіх штатах), і в багатьох штатах, як у тій таки Південній Кароліні, залишилися закони щодо зрад, які давно не використовуються.

Але любов законодавців демонструвати, що вони знають, який шлях моральний, завадила їм скасувати ці недіючі закони. Схоже, ніхто не хоче оприлюднити, що голосував проти покарання за зраду.

Також можливо, що закони проти «регулярних плотських зносин» - одні з тих законів, які будуть застосовуватися так вибірково, що самі стануть аморальними. Оскільки, якби ми використовували їх на повну, нам довелося б посадити майже всіх політиків, та ще й півштату разом з ними. Не кращий спосіб витрачати гроші платників податків.

Однак, ніхто не хоче визнавати правду: наша сексуальна й емоційна закуліса сильно відрізняється від нашої гри на публіку. Дружини, чоловіки і партнери будуть припускатися цих помилок, вони будуть болісними, та іноді руйнуватимуть відносини. Але в інших випадках вони стануться і залишаться непоміченими, або ж дозволять парі досягти нового рівня чесності, яка зробить їхні відносини лиш міцнішими.

Ніхто не думає, що розкриття того, що майже завжди сприймається як зрада – це добре. Але зради трапляються. І вдавати, що це не так, демонізувати зраду і називати її злочином смішно. По суті, зараз більшість опитаних кажуть, що розкриття зради партнера не означає для них автоматичний розрив відносин. Шлюб і відносини – це дещо більше, ніж подружня вірність, якою б важливою вона не була. Якщо у пари є витримка, партнери можуть звернутися до фахівця, або самостійно обговорити, як і чому сталася зрада, і знайти спосіб впоратися з наслідками – з часом.

Переклад НВ

Оригінал

НВ володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Пеппер Шварц. Републікування повної версії тексту заборонене.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.