Чому ми брешемо тим, кого кохаємо

5 коментувати
У деяких парах люди не знають, що їхній партнер, наприклад, так і не довчився в університеті або жодного разу не відчував оргазму

Я здійснювала дослідження, в якому зокрема розглядала брехню та секрети, які люди втаємничують від своїх партнерів. Ну, ви зрозуміли, від людей, яким ми складаємо клятви вірності, яким ми говоримо «я кохаю тебе», з якими ділимо постіль і життя. Дослідження з вибіркою 80 000 осіб показує, що секрети і брехня у стосунках є нормальною практикою в усьому світі.

43% чоловіків і 33% жінок кажуть, що у них є серйозний секрет від партнера. Власне, 27% людей, які сказали, що вони «неймовірно щасливі у шлюбі», визнали, що у них є таємниці (у Франції та Італії секрети вважаються чимось зрозумілим: у цих країнах 75% опитаних чоловіків і жінок зізналися, що приховують від партнера щось серйозне).

Щодо брехні, то 75% чоловіків і 71% жінок сказали, що час від часу брешуть своєму партнерові (69% серед найщасливіших пар).

Що ж відбувається? Де ж таке вихвалюване нами щире спілкування та довіра, які терапевти і книги зі здобуття щастя називають необхідною деталлю успішного шлюбу або стосунків?

Іноді невірний партнер просто вмирає від бажання похвалитися про успішне завоювання

Правда в тому, що всі ми розуміємо: справжні стосунки не такі плоскі та картонні, як святкові листівки. Ми знаємо, що фасад, який ми демонструємо не тільки світу, але і своєму партнеру, – це не вся правда про те, ким ми є. Ми брешемо не тільки в дрібницях – ми приховуємо і серйозні речі. У деяких парах люди не знають, що їхній партнер не довчився у коледжі, жодного разу не відчував оргазму, як і раніше, бачиться зі своїм шкільним коханням. Вони не знають, що їхній партнер не був у армії або що він двадцять років був закоханий у кращу подругу або друга. Кожне життя є сумішшю реальності та вигадок.

Люди не можуть змиритися з тим, яким, згідно з очікуваннями, буде реакція на всю правду, навіть від людини, яка освідчилася їм у коханні.

Оскільки ми знаємо, що зберігаємо чимало секретів, нам завжди цікаво, які секрети є в інших. Якщо це секрет, розкритий у новинах, він може навіть поліпшити нам настрій, адже порівняно з ним наш секрет здається не таким вже страшним.

Але що мені здається неймовірно цікавим, так це наше прагнення поділитися з кимось своїм секретом. Католицька церква, до речі, вже давно вловила цю фішку. Організувавши кімнатки, в яких можна розповісти великий або маленький секрет без наслідків, церква дала своїм парафіянам можливість позбутися тягаря їхніх таємниць.

Зберігання секретів мучить більшість людей, хоч і не всіх. Іноді невірний партнер просто вмирає від бажання похвалитися про успішне завоювання – і йому потрібен хтось «надійний», щоб виговоритися. В інших випадках секрет стає причиною справжніх переживань; або через те, що винна сторона зрадила своїм власним цінностям, або ж з часом їх все більше турбує можливість викриття. Як гадаєте, чому співкамерники розповідають один одному про те, що насправді винні, навіть якщо це матиме для них юридичні наслідки – аж до смертного вироку?

Люди відчувають як потребу зберігати секрети, так і потребу ділитися ними. Ми можемо потрапляти до обох категорій. Ми можемо прагнути знати чужі секрети, але при цьому берегти свої. І недарма. Секрети недаремно називаються секретами. Ми можемо втратити повагу, любов, навіть волю, якщо вони стануть відомі іншим. Проте дослідження показує, що найчастіше секрети так і залишаються секретами – як у політиці та на роботі, так і в коханні.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Пеппер Шварц. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.